دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1396/12/13 دستیار ویژه ی استاندار اصفهان : توسعه ی متوازن اصفهان بدون حضور مهندسان در برنامه ریزی ها و فعالیت ها امکان پذیر نخواهد بود
دستیار ویژه ی استاندار اصفهان : توسعه ی متوازن اصفهان بدون حضور مهندسان در برنامه ریزی ها و فعالیت ها امکان پذیر نخواهد بود
مهندس امیر کریمی در همایش گرامیداشت روز مهندس اظهارداشت: مهندسین جوان باید در صحنه حاضر شوند چرا که توسعه ی متوازن اصفهان بدون حضور مهندسان در برنامه ریزی ها و فعالیت ها امکان پذیر نخواهد بود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، امیر کریمی دستیار ویژه ی استاندار اصفهان در مراسم گرامیداشت روز مهندس اظهارداشت: استان پهناور اصفهان در اکثر زمینه ها بویژه صنعت حرفهای زیادی برای گفتن دارد و حدود 8 هزار واحد صنعتی را در خود جای داده و به بخش خصوصی این فرصت را داده است که بتوانند در این استان پهناور فعالیت کند و دستاوردهای این استان را در سراسر کشور و در کشورهای مختلف به نمایش گذارند.
دستیار ویژه ی استاندار اصفهان بابیان اینکه ذوب آهن اصفهان در امر پرورش کارشناسان و مهندسین نقش موثری داشته است، افزود: این شرکت توانسته در این دانشگاه عملی سرمایه های خوبی را تحویل کشور دهد.
کریمی اظهارداشت: بخش قابل توجهی از ظرفیت تولید فولاد کشور در استان اصفهان انجام می شود و این به مزیت های نسبی استان اصفهان می افزاید که یک منزلگاهی برای رشد و تعاملی مهندسی در استان در اختیار داریم.
وی با بیان اینکه صنعت نساجی با هویت اصفهان عجین شده است، افزود: اصفهان مهد صنعت نساجی است و امروز در شاخه هایی از نساجی مانند تولید فرش ماشینی حرف اول را می زند.
امیر کریمی اضافه کرد: با تاسیس کارخانه ی پلی اکریل، اصفهان مدرنیزه شدن این صنعت را تجربه کرد و امروز کارخانه های عظیم در استان وجود دارد که می تواند خدماتی را ارائه نماید که جای مباهات دارد.
دستیار ویژه ی استاندار اصفهان به بیان تعاریفی از واژه ی مهندسی پرداخت و افزود: فعالیت های مهندسی رفاه، آسایش و زندگی انسان را از بدو تولد تا پایان عمر تامین می کند بطوری که تامین غذا، پوشاک و مسکن و پزشکی انسان ها در مهندسی خلاصه شده است.
امیر کریمی با بیان اینکه در امر سلامت، آموزش و درمان انسان ها، مهندسی با کاربرد تکنولوژی سروکار دارد افزود: مهندسان ازشناخت علوم درتکنولوژی استفاده می کنند که در خدمت بشریت است و نمی تواند منکر کاربرد علوم مهندسی در مسائل مادی بشریت شد که روز به روز بهتر شده و ارتقا می یابد.
وی با بیان اینکه علم مهندسی کاربردی کردن علوم است، افزود: مهندس با شناخت واقعیت هایی که بر محصول وارد می شود این اجازه را می دهد که با استفاده و توجه به منابع در دسترس هزینه های ساخت پذیری، اقتصادی بودن، کاربردی بودن و بحث فنی را به منصه ظهور برساند.
وی با اشاره به اینکه اولین بار در کشور هلند واژه ی مهندسی برای افرادی که پل ها و راه ها را می ساختند اطلاق گردید، افزود: مهندس ضمن شناخت یک مسئله، علوم و فنون و محدودیت های مربوطه را تشخیص می دهد و به دستاوردهای لازمه دست می یابد.
کریمی با بیان اینکه ایرانیان قدیم از دیرباز در خصوص مدیریت و هماهنگی امور و در مسائلی که بتواند ما را به یک اندیشه ای برساند پیش قدم بوده اند، افزود: در مهندسی ایرانی هماهنگی در عقاید فنی و دیگر پدیده ها از جمله مباحث معنوی و هنری وجود داشته است و پدیده ها به نحوی با یکدیگر مربوط بوده اند.
دستیار ویژه ی استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: توسعه ی متوازن اصفهان بدون حضور مهندسان جوان در برنامه ریزی ها و فعالیت ها امکان پذیر نخواهد بود .
امیر کریمی در ادامه به فعالیت های حوضه ی آب استان اشاره کرد و افزود: بازکردن مقطعی آب، مشکل زاینده رود را حل نخواهد کرد و با اقدامات صورت گرفته در آینده ای نزدیک با کمک فولاد مبارکه عملیات اجرایی سد تونل سوم کوهرنگ انجام خواهد شد و در سال های آینده آب مستمر در ،بستر زاینده رود خواهیم داشت.
دستیار ویژه ی استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه مهندسین جوان باید در صحنه حاضر شوند، افزود: هنوز نتوانسته ایم به مهندسین جوان میدان دهیم و وظیفه ی تمام مدیران در سطح استان است که به مهندسین کارا اهمیت دهند واستانداری با هر ارگانی که همکاری لازم را در اصول فنی و پروژه ای با مهندسین جوان نداشته باشد پیگیری لازم را به عمل خواهد آورد .
تعداد بازدید: 142
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal