فرمانداری گلپایگان
خانه
1397/01/18 برگزاری اولین جلسه شورای اداری شهرستان گلپایگان در سال 97 با حضور مسئولین شهرستان
برگزاری اولین جلسه شورای اداری شهرستان گلپایگان در سال 97 با حضور مسئولین شهرستان

مهندس محمد رضا توسلی سرپرست فرمانداری شهرستان گلپایگان در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان در سال 97 که مورخ 97/01/18 با حضور امام جمعه محترم شهرستان ، نماینده محترم مجلس شورای اسلامی ،رئیس محترم دادگستری،دادستان محترم  شهرستان وسایر مسئولین ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری گلپایگان برگزار گردید ضمن اشاره به فرمان حکیمانه مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری سال جاری به نام حمایت از کالای ایرانی اذعان داشت : وظیفه دستگاه‌های اجرائی این است که در خرید و تجهیزات کالای ایرانی در حد امکان اهتمام ورزند و دستور دولت به دستگاههای اجرائی است که کالای ایرانی را انتخاب کنند تا از تولید داخلی حمایت شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان گلپایگان افزود: وظیفه صنعتگران و تولید کنندگان در تحقق شعار سال97 تولید کالای با کیفیت است تا رضایت مصرف کنندگان جلب گردد.

مهندس محمد رضا توسلی با اشاره به حمایت از سرمایه گذاران و تولید کنندگان در شهرستان افزود: دستگاه‌های اجرائی برای توسعه اشتغال زائی در شهرستان نهایت همکاری را با سرمایه‌گذران بعمل آورده و در انجام امور اداری شرایط را برای آنان تسهیل نمایند.

وی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع به ویژه خانواده معظم شهدا و محرومان از وظایف است، گفت: ادارات باید الگوی مصرف انرژی ،به ویژه آب، برق و گاز برای سایر مصرف کنندگان باشند.

مهندس توسلی افزود: در مصرف برق نهایت صرفه جوئی باید انجام شود زیرا نیاز یکی از منابع اولیه تولید برق ،آب می باشد.

وی با اشاره به جداسازی آب شرب از آب فضای سبز، افزود: شهرداری گلپایگان در این زمینه اقدام نموده است و جدا سازی آب شرب از فضای سبز در دستور کار اداره امور منابع آب قرار گیرد و در اجرا شهرداریها نیز در تامین آب فضای سبز با ادارات همکاری نمایند

 
 
 

سرپرست فرمانداری با اشاره به اینکه اعتبارات تملک دارائی استانی به دستگاه‌های اجرائی ابلاغ شده است و دستگاههای اجرائی میزان اعتباری را که دریافت کردند در فرم مربوطه که برای آنان ارسال میگردد لحاظ و به فرمانداری منعکس نمایند، همچنین ایشان افزود اعتبارات در سال جاری براساس عملکرد فیزیکی و پروژه‌های انجام شده در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: باید در اجرای پروژه هایی مثل راههای اصلی ،میدان درب امامزاده ، میدان پایین دست شرکت های صنعتی سعید آباد و زیر گذری که پیش بینی شده تسریع شود و تکمیل جاده آرجان و علی آباد به ضامن آباد سریعتر پیگیری شود.

مهندس توسلی با تاکید بر پخش اذان اول وقت و برگزاری نماز ظهر در ادارات اظهار داشت: باید با کمک شهرداری ها اذان در میادین اصلی شهر پخش شود .

سرپرست فرمانداری گلپایگان: باید پاسخ مکاتبات اداری در زمان مقرر ارسال شود افزود: مسئولین ادارات باید در زمان مقرر در جلسات حضور یابند و حضور مسؤولان ادارات در برخی جلسات تصمیم گیری الزامی است.

سرپرست فرمانداری گلپایگان در خاتمه گفت: تامین امکانات امنیتی و حفاظتی ساختمان های اداری از جمله نصب نرده و دوربین مدار بسته در اولویت برنامه سال جاری ادارات قرار گیرد.

 
 
 

آیت الله سید علی طهماسبی خطیب جمعه گلپایگان در جلسه شورای اداری شهرستان گلپایگان که در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید ؛ به مدیران شهرستان توصیه نمود اگر می خواهید در کارتان موفق باشید و رضایت خدا و خلق خدا را تامین کنید در مقام مدیر ، پدر باشید و در مدیریت تان پدری کنید.

امام جمعه گلپایگان اذعان داشت: هر چه از نظم و اهمیت دادن به بیت المال سخن بگوییم اما خود تنبل باشیم یقیناً نمی توانیم معلم خوبی برای مجموعه تحت مدیریت خود باشیم.

نماینده ولی فقیه در گلپایگان گفت: سعی کنید زودتر از دیگران سر کار بیایید و دیرتر از محل کار خارج شوید اگر اینگونه باشد مجموعه ای تاثیر گذار خواهد بود.

وی با تاکید بر ایجاد نظم در محیط کار ابراز داشت: آراستگی و پیراستگی و رعایت نظم و انضباط در محیط کار باید رعایت شود.

آیت الله طهماسبی بیان کرد: باید به اصول، قول ها و تعهدات خود با همکارانتان پایبند باشید.

وی با بیان اینکه موقع خشم هرگز تصمیم نگیرید گفت: در قضاوت های خود عجله نکنید و موقع قضاوت همه جوانب را بسنجید.

امام جمعه گلپایگان با عنوان اینکه بیش از آنچه می گویید عمل کنید خاطرنشان کرد: باید ده اصل صاد: صداقت، صمیمیت ،صبوری ، صراحت؛ صلابت، صلاحیت و صفا را که یکی از عوامل مهم اعتماد و اعتقاد به شماست رعایت کنید.

وی با اشاره به شعار امسال که توسط سکان دار کشتی انقلاب و نظام اسلامی برگزیده شد گفت: برای محقق شدن آن باید الزامات محقق گردد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع زائران در اول فروردین ماه یاد آورشد : کشور ما ظرفیت های بسیار ارزشمندی دارد که باید به درستی به کار گرفته شود.

وی عنوان کرد: برای به کار گیری این ظرفیت ها موانعی وجود دارد که اگر این موانع برطرف شود ما از نظر اقتصادی جزو 12 کشور برتر دنیا خواهیم شد.

وی اضافه کرد: ما نیز در سطح شهرستان برای اینکه بتوانیم پیشرفت کنیم باید این موارد را رعایت کنیم.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه اولین مانعی که در شهرستان و کشور نمی توانیم از آن استفاده کنیم باور نداشتن برخی مسئولان در دولت های مختلف به ظرفیت ها می باشد تصریح کرد: در سطح شهرستان ظرفیت های زیادی داریم که اگر به آن اهمیت ندهیم شهر پیشرفت نمی کند

وی خاطرنشان کرد: با تن پروری برخی مسئولان هیچ قومی به پیشرفت نمی رسد.

امام جمعه گلپایگان بیان کرد: از نظر استعداد یابی مردم ما با هوش ترین مردم دنیا هستند و طبق آمار ضریب هوشی در گلپایگان بالاترین ضریب هوشی سطح کشور می باشد.

امام جمعه گلپایگان بیان کرد: هر کس به نسخه های بیگانگان خصوصاً آمریکا , انگلیس و فرانسه اعتماد کند کشور خود را از دست داده است.

آیت الله طهماسبی با اشاره به اینکه یکی از موانع پیشرفت کشور عمل به سیاست های بانک جهانی می باشد اظهارداشت: یکی دیگر از موانع قبیله گرایی سیاسی و جناحی است و اگر چشممان را روی حقیقت ببندیم متضرر خواهیم شد همانگونه که تا کنون ضررهای بسیاری دیدیم.

وی با بیان اینکه نبود مبارزه جدی با فساد مانع از پیشرفت کشور بوده است خاطرنشان کرد: مفسدانی داریم که فسادشان علنی و ثابت شده است اما حتی یک مورد اعدام نداشته ایم.

وی یادآور شد: افراد رده بالایی داریم که فسادشان ثابت شده و می دانیم مجرم هستند اما کسی برخورد نکرده است

وی با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با فساد و عدم توجه به بیانات ایشان گفت : اگر فساد باشد نباید به هیچ عنوان تحمل کرد.

 

امام جمعه گلپایگان بیان کرد: زمین های کشاورزی شهرستان گلپایگان مانند گوشت قربانی تکه تکه می شود اما متأسفانه مسئولین برخوردی نمی کنند و اگر مبارزه ای صورت نگیرد زمین های کشاورزی شهرستان را با این قدمت نابود خواهیم کرد و شهر پیشرفتی نخواهد داشت

وی اضافه کرد : متکی بودن کشور به صادرات نفتی یکی دیگر از عوامل عدم پیشرفت می باشد.

خطیب جمعه گلپایگان عنوان کرد : دور شدن مردم و مسئولین از سبک زندگی اسلامی ، وجود اصراف و مصرف گرایی و رفاه طلبی و اشرافی گری ، مصرف کالاهای خارجی از دیگر موانع پیشرفت کشور می باشد.

آیت الله طهماسبی خاطرنشان کرد: همیشه بیان کردیم که کالای ایرانی بدرد نمی خورد و این فرهنگ آنقدر ناقص است که تولید کننده داخلی کالای خود را با برند خارجی به فروش می رساند.

وی در پایان با بیان اینکه در این سالی که سال حمایت از کالای ایرانی است همه ما باید سعی کنیم از کالاهای داخلی استفاده نماییم ابراز داشت: باید رئیس جمهور و رییس قوه قضاییه و همه مسئولین از خودشان شروع کنند و باید در میان مردم و مسئولین مصرف کالای داخلی را به فرهنگ تبدیل کنیم و جنس های خارجی را از حیطه مصرف خارج کنیم.

 
 

نماینده مردم شهرستان های گلپایگان و خوانسار در مجلس در اولین جلسه شورای اداری که در محل فرمانداری شهرستان گلپایگان برگزار گردید ؛ ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو و میلاد امیرالمومنین و عید سعید مبعث اظهار داشت : در ایام نوروز شاهد یک الگوی موفق از همکاری نیروهای مختلف نظامی و انتظامی و ...‌ بودیم که در سطح شهرستان نوروز را به شکل منظمی مدیریت کردند.

مهندس بختیار با عنوان اینکه این همکاری نتیجه یک همگرایی بین دستگاههای مختلف است ابراز داشت: اگر این موضوع را به بخش های مختلف کشور بسط دهیم حتما می توانیم بر مشکلات فائق آییم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شهرستان گلپایگان هر کاری را با همکاری انجام دادیم توانستیم با موفقیت پیش رویم

وی در خصوص بودجه شهرستان با عنوان اینکه در بودجه شهرستان دو رویکرد را دنبال کردیم اذعان داشت : در ابتدای سال باید برنامه ای داشته باشیم و برنامه مشخص باشد ، رویکردی که در مجلس دهم دنبال کردیم این بود که بودجه مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: بودجه باید جلوی روی مسئولین باشد تا مشخص گردد که به چه شکل و بر اساس چه قوانینی می خواهیم تصویب کنیم.

مهندس بختیار یادآور شد : در سطح شهرستان نیز سعی کردیم مولفه هایی که مهم است به تصویب برسانیم.

وی گفت : در بودجه کل با کاهش مواجه بودیم اما در خصوص بودجه تعلق گرفته به راه آهن در شهرستان گلپایگان امسال تصمیم بر انتخاب پیمانکار راه آهن است.

وی تصریح کرد: در خصوص بودجه در سطح شهرستان و کلان سعی شد نگاه ویژه ای شود و در جهت عدالت بودجه باشد.

وی با عنوان اینکه در صحن علنی مجلس غیر از یکی دو مورد به همه موارد مطرح شده دست پیدا کردیم در خصوص حمایت از خرید کالای ایرانی خاطر نشان کرد : باید برنامه ریزی جدی را برای تولید و خرید کالای ایرانی با کیفیت داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در شهرستان گلپایگان در برند خودرو شرایط بسیار خوبی داریم و باید آنرا رونق دهیم و مواردی که نتوانستیم را تکمیل کنیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس با بیان اینکه برای مدرن سازی آب کشاورزی باید اقدام شود تاکید کرد: باید ساماندهی آب کشاورزی در همه حوزه ها را جدی بگیریم و در قالب طرح در نظر بگیریم.

مهندس بختیار در پایان با بیان اینکه برای مدرن سازی آب کشاورزی در سطح شهرستان باید تلاش کنیم گفت: امیدواریم این سال برابر مدیران سال خدمتگزاری باشد.

 
 
تعداد بازدید: 165
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal