فرمانداری گلپایگان
خانه
1396/11/09 فرماندار گلپایگان در جلسه شورای اداری شهرستان دستگا‌ه‌های اجرایی در مدیریت مصرف آب وآگاه‌سازی مردم کمک کنند
فرماندار گلپایگان در جلسه شورای اداری شهرستان دستگا‌ه‌های اجرایی در مدیریت مصرف آب وآگاه‌سازی مردم کمک کنند

حسین فراست فرماندار گلپایگان در جلسه شورای اداری شهرستان که مورخ 96/11/08 در فرمانداری گلپایگان برگزار شد اظهار کرد: سال گذشته پس از شیوع بیماری آنفلوآنزا در شمال کشور بلافاصله ستاد مقابله با آنفلوآنزای پرندگان در گلپایگان تشکیل شد.

 

فرماندار گلپایگان با اشاره به بحث بروز آنفلوانزا فوق حاد پرندگان که تاکنون باعث بروز تلفات سنگین به مرغداری های تخم گذار و خسارت سنگین مالی به بخش تولید طیور و تخم مرغ در کشور و به ویژه گلپایگان شده است، اظهار داشت: علیرغم اینکه بروز آنفلوانزا طی سال گذشته در شهرستان گلپایگان با آمادگی لازم دستگاه های ذیربط و همکاری آنها مانع از بروز خسارت و مشکلات حاد برای مرغداری ها شد در سال جاری متأسفانه با بی مبالاتی برخی از مرغداران بدون مجوز مشکلات و تلفات سنگینی به این بخش وارد شد.

وی ضمن تقدیر از کسانی که در امر کنترل آنفلوانزا فوق حاد پرندگان با گذشت بیش از 50 روز در حال مبارزه با آن بوده و سرعت آن را مقداری کُند کرده اند، تصریح کرد: در راستای پیشگیری این اپیدمی در سال گذشته و امسال علیرغم همکاری و تلاش شبانه روزی دستگاه ها، به دنبال شیوع آنفلوانزا فوق حاد پرندگان در نقاطی از مرغداری های غیرمجاز خسارات سنگین به بخش طیور و تولید تخم مرغ شهرستان وارد شد که در نتیجه به بخش های دیگر نیز گسترش یافته است.

فرماندار گلپایگان با اشاره به اینکه ضرر به هر فرد و مجموعه ای موجب متضرر شدن ثروت ملی است، افزود: بروز چنین حوادثی موجب بالا رفتن قیمت برخی اقلام و مستمسکی برای افرادی خواهد شد که به دنبال بهانه هستند لذا باید با توسل بر هر اقدام و استفاده از توان تمامی مجموعه های مدیریتی است تا بتوان نسبت به گسترش چنین اقداماتی که حتی فرض عمدی بودن آن می رود، تلاش مجدانه کرد.

وی با بیان اینکه در جلسه ستاد آنفلوانزا استان اصفهان با حضور استاندار و مسئولین استانی طی ارائه گزارشی مقرر شد از کمک و پرداخت خسارت به مرغداری های غیرمجاز که در این اپیدمی دچار ضرر و زیان شده اند به لحاظ عدم داشتن پروانه فعالیت جلوگیری به عمل آید، گفت: همچنین از دستگاه های ذیربط برابر دستور قضایی خواسته شده نسبت به قطع انشعابات آب، برق، گاز و دیگر زیرساخت های این مرغداری ها تا با انطباق شرایط مورد نظر قانونی اقدام شود.

آب موجود تنها تأمین کننده شرب خواهد بود

فراست با اشاره به معضلات خشکسالی و کمبود آب کشاورزی در شهرستان گلپایگان بیان کرد: طی جلسات مختلف با حضور کشاورزان، هشدارهای لازم و زنگ خطر کمبود آب، گوشزد شده و تأکید داریم با شرایط پیش رو و آب موجود تنها تأمین کننده شرب خواهد بود. به همین لحاظ باید از کشت بهاره جلوگیری تا اگر بتوانیم گندم و جو فعلی را به ثمر برسانیم و درختان ریشه دار را زنده نگه داریم که در این صورت، شاهکار کرده ایم.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت آب در سدهای گلپایگان بسیار نسبت به سال های گذشته ناامیدکننده است، افزود: مردم باید ضمن اطمینان به پیام مسئولان در راستای کمبود آب و همکاری در جهت نصب کنتورهای هوشمند بر سر چاه ها، به صرفه جویی در مصرف آب و استفاده از طرح های آبیاری نوین تحت فشار و الگوی کشت مناسب نیز اقدام کنند.

فرماندار گلپایگان در خصوص مدیریت آب سد کوچری با اشاره به اینکه تاکنون در این امر علیرغم پیگیری های مسئولین به ویژه نماینده شهرستان اقدامی صورت نگرفته است، تصریح کرد: درخواست ما تفویض این مدیریت در استان اصفهان بوده و یا شورایی و کمیته ای زیر نظر فرماندار گلپایگان به لحاظ پاسخگویی به مطالبات مردم در این راستا قرار داده شود در غیر این صورت بروز مسایل و مشکلات در این راستا بعید نخواهد بود.

تأمین اعتبارات اشتغال زایی برای شهرهای زیر 10 هزار نفر و روستاها از دیگر مطالبی بود که وی ضمن اشاره به آنها از مدیران بانک ها خواست تا نسبت به فراهم کردن ارائه این تسهیلات در راستای اشتغال زایی به متقاضیان درخواست وام اقدام کنند و اظهار داشت: امیدواریم با فراهم شدن شرایط لازم تخصیص اعتبارات این طرح به متقاضیان صورت گرفته تا از برگشت آن به استان جلوگیری شود.

فراست با بیان اینکه مسئولین ادارات و دستگاه های ذیربط نسبت به پیگیری اعتبارات تخصیصی در بخش تملک دارایی سال جاری به میزان 59 درصد و بخش منطقه ای 29 درصد اقدام کنند، افزود: مسئولین دستگاه های ذیربط در پایان سال گزارش صرف این اعتبارات را به نمایندگان فرمانداری اعلام کرده تا سال آینده هم بتوانیم از تخصیص اعتبارات فوق استفاده کنیم.

وی ضمن تقدیر از برخی از مدیران ادارات به ویژه آب و فاضلاب که در تأمین بحث لوله گذاری آب شرب گلشهر اقدام بسیار مطلوبی داشته اند، بیان داشت: وظیفه فرماندار هماهنگی دستگاه های مستقر در شهرستان است لذا باید همکاری تمام دستگاه ها در راستای هدفمندی امور شکل گیرد.

فرماندار گلپایگان در راستای تأمین گاز کوره های آجرپزی شهرستان با تشکر از مدیریت شرکت اداره گاز که می تواند نسبت به بهبود محیط زیست کمک کند و همچنین تأمین گاز شهرک سعیدآباد بیان داشت: از مدیریت اداره برق، شاپور حدادی پور در راستای پروژه کابل های خودنگهدار که در شهرستان پیگیری و مراحل آن صورت می گیرد و کمتر شهرستانی دارای این پروژه است تقدیر می کنیم.

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه دهه مبارک فجر از مسئولین دستگاه های اداری و نهادی شهرستان در راستای آذین بندی و حضور در مراسم های این دهه دعوت کرد و افزود: امیدوارم در جهت تأمین امکانات مورد نیاز برای ورزش بانوان از سوی شورا و شهرداری گلپایگان به منظور استفاده این قشر که نیمی از جمعیت ما را تشکیل می دهند نیز اقدامات مؤثری صورت گیرد.

فراست همچنین از اقدامات آب و فاضلاب روستایی در تأمین آب شرب روستای سعیدآباد و اقدام در راستای تأمین آب دو روستای قرغن و هنده طی نیمه اول سال 97 تقدیر و اظهار کرد: مدیران بانک ها در راستای بکارگیری امنیت کامل اماکن خود با نصب حفاظ و دوربین کنترل با توجه به حوادث و اتفاقاتی که چندی قبل در کشور رخ داد، اقدام کنند.

 
تعداد بازدید: 529
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal