فرمانداری گلپایگان
خانه
1396/10/27 جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ملامحمد علی آرانی در فرمانداری گلپایگان برگزار شد
جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ملامحمد علی آرانی در فرمانداری گلپایگان برگزار شد

حسین فراست فرماندار گلپایگان در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ملامحمد علی آرانیکه مورخ 96/10/27 در فرمانداری گلپایگان برگزار شد، اظهار کرد: با برنامه ریزی مدون باید وظایف کمیته‌ها تشریح و تعیین شود.

وی گفت: بیش از دو قرن که پیوند عمیق دینی و فرهنگی بین آران و گلپایگان به وجود یک عالم دینی برقرار شده است.

فرماندار گلپایگان گفت: اثری از این عالم ربانی در کتابخانه مجلس شورای اسلامی بود که زندگی نامه ایشان مفصل مکتوب شده بود که مشخص شد در سال 1229 تولیت مدرسه حوزه علمیه گلپایگان را عهده دار بوده است وآثار علمی بسیاری از این عالم بزرگوار در آستان قدس رضوی، کتابخانه‌های نجف اشرف و مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

فراست با اشاره به اینکه کنگره آیت اله ملامحمدعلی آرانی با سه نشست علمی و تخصصی در قم، کاشان و گلپایگان برگزار می‌شود، افزود: اول اسفند ماه مصادف با شهادت حضرت الزهرا(س) در گلپایگان در دانشگاه پیام نور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مقالاتی در این کنگره ارائه می‌شود، افزود: انتظار داریم چهره‌های علمی، سیاسی و اجتماعی گلپایگانی در این کنگره حضور پیدا کنند، سخنرانان این کنگره از علمای بزرگ کشور تعیین شده‌اند.

فرماندار گلپایگان با بیان اینکه دانشگاه پیام نور گلپایگان دبیر اجرایی این کنگره است، افزود: آموزش و پرورش و سایر دانشگاه‌های شهرستان برای حضور دانش آموزان و دانشجویان در این کنگره اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه دو کمیته دربرگزاری این کنگره تشکیل شده است، افزود شهرداری و شورای اسلامی شهر تلاش کنند یکی از معابر گلپایگان را به نام آیت اله ملامحمدعلی آرانی مزین کند.

فراست با بیان اینکه اقدامات دینی و فرهنگی و گام برداشتن در راه علما ذخیره ای برای آخرت است، گفت: گلپایگان به عنوان یکی از حلقه‌های چهار گانه در معرفی علما نقش اساسی دارد، فضای بقعه مانند در کنار مقبره ایشان ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه بیوگرافی آیت اله ملا محمد علی آرانی تهیه شود تا مردم گلپایگان به زندگی نامه ایشان بیشتر آشنا شوند، تأکید کرد: فرهنگ سازی در راستای معرفی علما و بزرگان کشور باید در زمان حیات آنها صورت پذیرد تا در آینده به فراموشی سپرده نشوند.

تعداد بازدید: 291
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal