فرمانداری گلپایگان
خانه
1396/10/25 برگزاری جلسه کارگروه اشتغال با حضور فرماندار شهرستان گلپایگان، معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه استان اصفهان
برگزاری جلسه کارگروه اشتغال با حضور فرماندار شهرستان گلپایگان، معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه استان اصفهان

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال با حضور فرماندار شهرستان گلپایگان، معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه استان، مسئولین و نمایندگان صنوف شهرستان گلپایگان به منظور برنامه ریزی فرصت های شغلی شهرهای زیر 10 هزار نفر و روستا ها

حسین فراست فرماندار شهرستان گلپایگان در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گلپایگان که مورخ 24/10/96 در فرمانداری گلپایگان برگزارشد اظهار کرد: یکی از رویکردهای مهم دولت حفظ اشتغال پایدار است و موقعیت زمانی برای ایجاد اشتغال نباید از دست برود. جمعیت فعال در روستا جهت ایجاد اشتغال پایدار در روستاها ساکن نیستند و این نقصی است که باید به آن توجه شود.

فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: بروکراسی بانکی به عنوان یک سد راه برای پیشبرد امور سرمایه‌گذاری، موجب سرخوردگی سرمایه‌گذاران در دریافت تسهیلات بانکی می‌شود که در این راستا بانک‌ها باید برای ایجاد اشتغال همکاری‌های بیشتر و مؤثرتری با دستگاه‌های اجرایی داشته باشند.

وی افزود: بروکراسی بانکی به عنوان یک سد راه برای پیشبرد امور سرمایه‌گذاری، موجب سرخوردگی سرمایه‌گذاران در دریافت تسهیلات بانکی می‌شود که در این راستا بانک‌ها باید برای ایجاد اشتغال همکاری‌های بیشتر و مؤثرتری با دستگاه‌های اجرایی داشته باشند.

 

فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: ضروری است که کارگروه اشتغال استان اصفهان از شهرستان‌های این استان بازدید کند تا شرایط اشتغال شهرستان‌ها از لحاظ فرهنگی و موقعیت جغرافیایی بررسی شود و علت عدم جذب تسهیلات در ایجاد اشتغال نیز مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به سهم 127 میلیارد تومانی اعتبار استان اصفهان در اشتغال‌زایی، سهم شهرستان گلپایگان نسبت به جمعیت روستایی این شهرستان به میزان کمی در نظر گرفته شده است.

در ادامه سید کمال‌الدین میرهادی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گلپایگان اظهار کرد: تمام دغدغه دولت یازدهم در حوزه اقتصاد به ثبات اقتصادی معطوف بوده است.

وی افزود: سیاست‌های دولت برای حفظ اشتغال موجود و مهار تورم بود تا جایی که اکنون نرخ تورم به 10 درصد رسیده است.

 

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: در سال جاری یکی از برنامه‌هایی که به صورت ویژه مدنظر قرار گرفته شد، اثرگذاری در حوزه بهبود کسب و کار سود بانکی بود که در این راستا نرخ سود بانکی تعدیل شد.

وی خاطرنشان کرد: هدایت مردم به پروژه‌های سرمایه‌گذاری و متناسب با سود بانکی بود که نهایت تأمین منابع برای بانک‌ها ارزان قیمت‌تر شد، تا تسهیلات با نرخ پایین‌تری در اختیار سرمایه‌گذار قرار گیرد.

میرهادی یادآور شد: به خاطر پرهیز و شتاب‌زدگی در حوزه اشتغال و تعصب‌هایی که قبلاً ما داشتیم، وزارت‌خانه به عنوان متولی اشتغال کشور در جهت برنامه کشور در دستور کار قرار گرفت و در اسفند ماه سال گذشته در مجلس شورای اسلامی مصوب شد، سپس در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به همه استانداری‌های کشور ابلاغ شد.

 

وی اضافه کرد: در اشتغال فراگیر 4 رویکرد از جمله ایجاد رشد فراگیر، اصلاح نظام تدبیر، رشد عمودی و توسعه صادرات مدنظر است و باید مسیری مهیا شود تا فعالان اقتصادی و خدماتی به رویکرد جهانی ورود پیدا کنند.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان بیان داشت: نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به دلیل این که رشته تحصیلی آنان مورد نیاز بازار کار نیست، 28 دهم درصد است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی اشتغال پایدار حفظ اشتغال 80 درصد از شاغلان موجود کشور است، ابراز کرد: بر اساس آمار 3 میلیون نفر در کشور بیکار هستند که سالانه 900 هزار نفر به جمعیت بیکاران اضافه می‌شود.

میرهادی عنوان داشت: بر اساس هدف‌گذاری که برای سال جاری انجام شده، قرار است از محل برنامه اشتغال فراگیر 970 هزار شغل در کشور ایجاد شود و در استان اصفهان نیز در کارگروه اشتغال 90 هزار شغل تعریف و به دستگاه‌هایی اجرایی ابلاغ شده است.

وی اذعان کرد: باید به سمتی برویم که تا پایان برنامه ششم توسعه، میانگین بیکاری در کشور به 8 دهم درصد کاهش یابد زیرا در حال حاضر میانگین بیکاری کشور حدود 12 درصد است و باید در هر سال 8 دهم درصد کاهش یابد.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان متذکر شد: در حوزه تأمین مالی، از محل تبصره 18 اعتبارات آن ابلاغ شده که اعتبارات کل کشور 20 هزار میلیارد تومان است، از این میزان سهم استان اصفهان یک هزار و 650 میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه مجلس در مرداد ماه سال جاری برای اشتغال پایدار در مناطق عشایری و روستای، یک میلیارد و 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی اجازه برداشت داده شده است.

میرهادی با اشاره به اینکه نرخ تسهیلات در حوزه سرمایه ثابت 6 درصد و در حوزه سرمایه در گردش 10 درصد است، اضافه کرد: سهم استان اصفهان در این زمینه نیز حدود 360 میلیارد تومان که در مرحله اول 127 میلیارد آن توزیع شده و در هفته آینده این اعتبارت در حوزه شهرستان‌ها نیز وصول و توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به اشتغال بانوان توجه ویژه شده است، ادامه داد: 50 درصد جمعیت کشور بانوان و درصد قابل توجهی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند که می‌توانند در مسیر توسعه و حوزه منابع کشور مفید باشند.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تأکید کرد: مشارکت بانوان استان اصفهان در حوزه اشتغال 2 درصد نسبت به کشور بالاتر است و اعتبارت مشاغل خانگی در سال جاری 20 برابر نسبت به سال گذشته ابلاغ شده است.

 

وی با بیان اینکه طرح اشتغال فراگیر طرح اصلی دولت برای ایجاد اشتغال در کشور است، گفت: بر اساس مصوبه دولت 970 هزار فرصت شغلی در کشور باید ایجاد شود که از این تعداد 650 هزار نفر باید از محل طرح «تکاپو» تحقق پیدا کند.

میرهادی افزود: متناسب با طرح تکاپو اعتباراتی از محل تبصره 18 قانون بودجه سال 96 تسهیلات یارانه‌دار و سرمایه در گردش و توسعه اقتصادی به متقاضیانی که در حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات فعالیت می‌کنند، ارائه می‌شود؛ در طرح تکاپو، بسته‌های اولویت‌دار مشخص شده که هدف حمایت از سرمایه‌گذاران است.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه نرخ بیکاری گلپایگان 14 درصد است، تصریح کرد: بر اساس آمار در استان اصفهان، نرخ بیکاری در تابستان سال جاری نسبت به تابستان سال گذشته 3.4 دهم درصد کاهش داشته است.

تعداد بازدید: 263
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal