فرمانداری گلپایگان
خانه
1396/10/23 فرماندار گلپایگان در جلسه کارگروه سلامت شهرستان تأمین آب سالم و بهداشتی اولویت کارگروه سلامت است
فرماندار گلپایگان در جلسه کارگروه سلامت شهرستان تأمین آب سالم و بهداشتی اولویت کارگروه سلامت است

حسین فراست فرماندار گلپایگان در جلسه کارگروه سلامت شهرستان که مورخ 96/10/21 در سالن اجتماعات فرمانداری گلپایگان برگزار شد بیان کرد: تأمین آب سالم و بهداشتی اولویت کارگروه سلامت است ،طرح آبرسانی به شهر گلشهر از محل تصفیه خانه در حال لوله گذاری است و از پیگیری مدیر کل آبفای استان و نماینده شهرستان در جذب اعتبار این پروژه قدردانی می‌کنم.

فراست با اشاره به اینکه حاصل موفقیت در کارها ،نتیجه انسجام بین دستگاه‌های اداری شهرستان است بیان کرد ستگاه‌های اجرایی با هماهنگی و انسجام بخشی سلامت مردم را تأمین می کنندوتأمین سلامت جامعه باید خط قرمز کارگروه سلامت قرار گیرد.

فرماندار گلپایگان تأکید کرد: مسؤولان شخصأ در جلسات حضور رسانند زیرا سلامت مردم مهم است و باید مسؤول مربوطه در جلسات حاضر شوند تا پاسخگوی مصوبات ارائه شده جلسه قبل باشد.
فرماندار گلپایگان افزود: بانک اطلاعاتی برای ساماندهی ماشین آلات سنگی در شهرستان ایجاد شود تا در مواقع بحران از این وسایل استفاده شود ستاد مدیریت بحران با همکاری حمل و نقل جاده‌ای و شرکت سهامی نفت که برای صدور کارت سوخت از آمار این وسائل اطلاع دارند اقدام کند.

ناصر رستمی مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان در جلسه کارگروه سلامت شهرستان، اظهار کرد: اجرای طرح ایراپن بر اساس سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر در شورای عالی سلامت به تصویب رسیده است.
وی با اشاره به اینکه طرح ایراپن به صورت پایلوت سال 94 در چهار شهرستان کشور اجرا شد، افزود: سال گذشته این طرح به صورت سراسری کشوری آغاز شده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان با اشاره به اینکه 70 درصد بیماری‌ها ناشی از بیماری‌های غیر واگیر در کشور اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: در افراد 30 تا 70 سال سن بیماری قلبی و عروقی و سرطان‌ها عامل اصلی مرگ و میر هستند.
وی ادامه داد: چربی خون بالا، چاقی، دیابت، عدم تحرک، رژیم غذایی نامناسب، فشار خون بالا، مصرف دخانیات، آلودگی هوا علت اصلی مرگ در انسان است.
رستمی با بیان اینکه در کشور 19 درصد افراد بالای سن 27 دچار بیماری فشار خون هستند، افزود: کم تحرکی از عوامل اصلی بیماری‌ بوده تا جایی که سال گذشته در اصفهان کم تحرکی به 90 درصد رسیده است.

وی اظهار کرد: بهمن ماه سال گذشته طرح ایراپن در شهر گلشهر، گوگد و روستاهای این دو شهر اجرا شد، افزود: این طرح اکنون در تمام مراکز درمانی شهرستان گلپایگان در حال اجرا است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان با بیان اینکه برای تشخیص بیماری سرطان روده بزرگ افراد 50 تا 70 سال سن غربالگری می‌شوند، افزود: غربالگری بیماری سرطان سینه در خانم ها انجام می‌شود.
رستمی ادامه داد: افراد بالای 30 سال سن برای تشخیص بیماری‌ قلبی و عروقی، فشار خون، قند خون، چربی خون، بیماری بی ام آی (چاقی شکم) غربالگری می‌شوند.
وی با اشاره اینکه تا کنون از 40 درصد جمعیت هدف در شهرستان 38 درصد غربالگری شدند، افزود: تا کنون 19 هزار و 221 نفر غربالگری شدند که 12 هزار نفر زن و 7 هزار نفر مرد هستند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان افزود: در طرح ایراپن 12 هزار نفر در مراکز شهری و 7 هزار نفر در مراکز درمانی روستایی غربالگری شدند.
وی با بیان اینکه بیماری تب مالت 50 درصد نسبت به سال‌های گذشته کاهش داشته است، افزود: بیماری تب مالت در سال جاری نسبت به سال گذشته 15 درصد کاهش داشته است، علت اصلی کاهش این بیماری آموزش همگانی و واکسیناسیون به موقع در دام‌ها است.

در ادامه حیدرعلی گل‌محمدی، اظهار کرد: بیماری تب مالت نسبت به سال‌های گدشته در شهرستان کاهش داشته داست.
وی با اشاره به اینکه شیر باید به صورت پاستوریزه مصرف شود، تصریح کرد: مردم به دنبال تأمین شیر سالم و بهداشتی هستند، برای جلوگیری از خام فروشی شیر باید مراکز جمع آوری شیر در سطح شهرستان مورد نظارت و بازرسی قرار گیرند تا از فروش شیر خام و غیر پاستوریزه به مردم جلوگیری شود.
مدیر جهاد کشاورزی گلپایگان تأکید کرد: مراکز جمع آوری شیر در سطح شهرستان قبل از خام فروشی شیر به مردم نسبت به پاستوریزه شدن شیر اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه تهیه خامه در منزل و مصرف آن بیماری زا است، گفت: مصرف شیر خام یکی از عوامل بروز بیماری ثب مالت است، خام فروشی شیر در شهرستان به معضل تبدیل شده است، نظارت بر فرآورده خام بر عهده دامپزشکی است.

تعداد بازدید: 212
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal