فرمانداری گلپایگان
خانه
1396/09/03 جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی با حضور فرماندار شهرستان و مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان در فرمانداری گلپایگان برگزار شد
جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی با حضور فرماندار شهرستان و مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان در فرمانداری گلپایگان برگزار شد

حسین فراست در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی که مورخ 96/08/02 در فرمانداری گلپایگان که با حضور مدیر کل محترم ثبت احوال استان اصفهان برگزار شد  اظهار داشت: در شهرستان گلپایگان همکاری بین بخشی ادارات با فرمانداری وجود دارد و همین سبب پیشرفت کارها شده است.

وی با بیان اینکه اگر آمار و ارقام در کشور و شهرستان واقعی نباشد برنامه ریزی‌ها به خوبی انجام نخواهد شد، افزود: مشکلات باید در شهرستان حل شود و مدیران باید نقش اساسی در حل مشکلات داشته باشد.

فرماندار گلپایگان گفت: اگر با حداقل امکانات کارها خوب پیشرفت کند جهادی عمل کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه برای ثبت به موقع ولایت و وفات در ثبت احوال شهرستان جلسات متعددی با حضور مسؤولان و متولیان اطلاع رسانی برگزار شده است، گفت: نباید شهرستان از لحاظ آمار ثبت کارت ملی عقب باشد و تدابیر لازم اتخاذ  شده است.

فرماندار گلپایگان تأکید کرد: با گزارش به موقع خیلی از مشکلات را می‌توان برطرف کرد و مدیران ادارات شهرستان هم باید پیگیر کار‌ها باشند.

وی با بیان اینکه در روستاها تخلف وجود دارد و گاهی برای دفن میت بدون جواز اقدام می‌کنند، تأکید کرد: باید فرهنگ سازی شود تا مردم کار اداری انجام دهند و مجوز قانونی برای دفن اموات را کسب کنند و بدون مشاهده مجوز قانونی، متوفی دفن نشود.

فراست با اشاره به اینکه صدا وسیما وظیفه سنگینی در آموزش مسائل اجتماعی دارد، گفت: صدا و سیما باید در این زمینه به مردم آموزش دهد و تبعات انجام ندادن این کار مثل جعل شناسنامه و هویت را اطلاع رسانی کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مسؤولان در زمینه کارت ملی هوشمند مشکلات را تذکر داده و در اداره‌ها اطلاع رسانی شود و تلاش‌ها صورت گیرد تا شهرستان به سهمیه مصوب برسد.

 
 

حسین غفرانی کجانی مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان گلپایگان برگزار گردید ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه ربیع الاول و هفته بسیج و همچنین به مناسبت پیروزی جبهه مقاومت اسلامی به فرماندهی سردار قاسم سلیمانی بر شجره خبیثه داعش اظهار داشت : به منظور رصد مستمر جمعیت و فعالیت های جمعیتی و آماری و بررسی هویت یا هویت بخشی به کسانی که در کشورهای قاره آسیا و اقیانوسیه متولد می شوند در فاصله بین سالهای 2015 تا 2025 میلادی در این کشورها جلساتی برگزار می گردد.

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان گفت: آنچه بعنوان حاصل و خروجی این جلسات نشان می‌دهد این است که تمامی اعضای این دستگاه ها وظیفه خود را به خوبی دنبال کردند.

 وی ادامه داد: در ثبت احوال گلپایگان رصد وقایع به خوبی صورت گرفته و بیش از 99 درصد یا صد درصد از وقایعی که اتفاق افتاده را به موقع به ثبت رسانده اند.

وی با بیان اینکه برای موفقیت در بدست آوردن اطلاعات آماری صحیح انتظار می رود که رصد جمعیت صورت گیرد و دستگاه های ذیربط به وظایف خود عمل نمایند تصریح کرد : در سطح شهرستان نباید گورستان غیر محصور داشته باشیم و متوفی بدون مجوز قانونی و جواز پزشکی دفن شود تا این که شاهد نباشیم فرصت هایی برای سوءاستفاده از هویت فردی که دستش از دنیا کوتاه شده فراهم شود.

وی یادآور شد : در انتخابات این موضوع مطرح می‌شود که فلان موقعیت و کاندید از فرصت دیگری استفاده کرده و شهرستان ما نشان می دهد این آمار دقیق بوده و هر کس با شناسنامه خود در انتخابات شرکت نموده است.

غفرانی گفت: انتظار داریم اگر در گوشه و کنار شهرستان گورستانی است که هنوز محصور نشده و هنوز کنترل آن قدری برای مسئولین مشکل است این امر را نیز دنبال کنند

وی اذعان داشت: مطلب بسیار مهم، پروژه عظیم و بزرگ و ملی کارت ملی هوشمند است که متاسفانه در کنار همه موفقیت های همکاران ما این موضوع در شهرستان وضعیت مناسبی ندارد.

 وی افزود: متاسفانه از سهمیه ای که ما امسال در شهرستان مصوب و مقرر کردیم تاکنون بیش از 32 درصد آن محقق نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در کل، با جمعیت بیش از 90 هزار نفر مردم گلپایگان حدود 71 هزار نفر حتما باید دارای کارت ملی هوشمند شوند و تاکنون کمتر از 50 درصد انجام شده است.

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان خاطرنشان کرد: حتما در آینده تبیین خواهیم کرد چه خدمات ارزنده ای در ضمیر این کارت موجود هست و با کارت ملی هوشمند دریافت خواهید کرد همان کارهایی که در کشور اتحادیه اروپا و سی کشور در حال حاضر از آن برخوردار هستند و بسیاری از زمینه های توسعه و خدمات شهری و خدمات اجتماعی را مدیون این کارت و قابلیت این کارت هستند، مردم مانیز برخوردار خواهند شد و خیلی از مراجعات بین ادارات کاهش پیدا کرده و ما در یک فضای امن و بستر صحیح از خدمات این کارت برخوردار شویم .

وی اذعان داشت: دولت یازدهم به طور مجد پیگیر این قضایا هست و در صددیم تا سال آینده به اتمام برسد و همه مردم از مزایای آن برخوردار شوند

وی بیان داشت: ویژگی ممتاز این کارت شناسایی تصدیق هویت و امضای دیجیتال هست و بسیاری از زمینه های توسعه و خدمات شهری و اجتماعی را مدیون این کارت و قابلیت این کارت خواهید بود.

وی گفت: هویت افراد همانگونه که نعمت بزرگیست می تواند اسیب رسان هم باشد

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه از ابتدای سال یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار کارت ملی هوشمند صادر شده است اظهارداشت: چهار میلیون و دویست هزار سهم شهرستان گلپایگان است و اگر محقق نشود سال آینده شاهد مراجعه مستمر به ثبت احوال خواهیم شد.

غفرانی با بیان اینکه به زودی در شهرستان گلپایگان شاهد افتتاح دفاتر پستی بیشتری خواهیم بود تصریح کرد:

 ملاک مردم در مراجعات اداری سال آینده کارت ملی هوشمند خواهد بود و در ماه های آینده جمعیت بیشتری برای اخذ کارت ملی هوشمند مراجعه خواهند داشت

وی یادآور شد : از دو ماه قبل تعداد مراجعات به اداره ثبت احوال شهرستان گلپایگان افزایش داشته است و تاکنون برای مردم شهرستان گلپایگان دو هزار کارت ملی هوشمند صادر شده است.

غفرانی گفت: انتظار ما از مسئولین این است که ما را در این زمینه یاری دهند.

وی با بیان اینکه کارت ملی قدیمی هوشمند نمی باشد ابراز داشت‌ : زمان تهیه کارت ملی هوشمند تمدید نخواهد شد و افراد برای تهیه کارت ملی هوشمند اقدام نمایند.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان با بیان اینکه متاسفانه در کل استان اصفهان رشد جمعیت منفی بوده است ابراز داشت‌: در سال 95 منفی بودن رشد جمعیت چشمگیر تر بوده و جمعیت ما به سمت سالمندی میرود

تعداد بازدید: 251
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal