فرمانداری گلپایگان
خانه
1396/06/07 افتتاح پروژه های هفته دولت با مبلغ اعتبار 45 میلیارد ریال در شهرستان گلپایگان
افتتاح پروژه های هفته دولت با مبلغ اعتبار 45 میلیارد ریال در شهرستان گلپایگان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری گلپایگان همزمان با هفته دولت،چند پروژه خدماتی،بهداشتی و کشاورزی با حضور فرماندار گلپایگان، معاون وزارت بهداشت و درمان،سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و جمعی از مسئولان شهرستان و خیرین گلپایگان با مبلغ اعتبار 45 میلیارد ریال در شهرستان گلپایگان افتتاح شد.

 

فرماندار شهرستان گلپایگان در آیین افتتاح پروژه درمانگاه تخصصی بیمارستان امام حسین(ع) گلپایگان اظهار داشت: در هفته دولت 26 پروژه در گلپایگان به بهره‌برداری می رسد که امروز به صورت نمادین این 5 پروژه با صرف اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 500 میلیون تومان در شهرستان گلپایگان آماده بهره برداری شد.

 

 

فرماندار گلپایگان افزود: این پروژه‌ها شامل کلینیک تخصصی بیمارستان امام حسین(ع) با اعتبار یک میلیارد و 600 میلیون تومان، پروژه تبدیل شبکه فشار ضعیف به کابل خودنگهدار با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان، آبیاری بارانی روستای ملازجان با اعتباری بالغ بر 80 میلیون تومان، پروژه آبیاری کم فشار در 24 هکتار از اراضی روستای فاویان با اعتبار 150 میلیون تومان که 83 میلیون کمک دولتی و 69 میلیون تومان آورده شخصی و باغ گل‌محمدی در 17 هکتار  از اراضی روستای فاویان از سوی بخش خصوصی با آورده شخصی 620 میلیون تومان احداث شده است.

 

 در ادامه آیین افتتاح پروژه درمانگاه تخصصی بیمارستان امام حسین(ع) گلپایگان دکتر صدرالسادات معاون وزارت بهداشت و درمان با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر اظهار داشت: در تمام دنیا حوزه سلامت حوزه پرهزینه‌ای است، حتی دولت‌ها در کشورهای پیشرفته نمی‌توانند هزینه‌های بهداشت و درمان را به تنهایی تقبل کنند.

وی افزود: خیران و نیکوکاران انسان‌دوست و علاقمند به سرنوشت کشور به مسؤولان بهداشت و درمان در امر سلامت مردم کمک می‌کنند.

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: در کشور ما به لحاظ فرهنگ غنی اسلامی و قرآنی مشارکت خیران همواره گره‌گشای امر سلامت بوده است.

وی ادامه داد: خیران گلپایگانی با احساس وظیفه خدمات ارزنده‌ای در کمک به دولت در بخش سلامت انجام داده‌اند که قابل تقدیر است.

صدرالسادات همچنین گفت: دولت یازدهم با اجرای طرح تحول سلامت در بخش بهداشت و درمان کشور جهادی‌گونه عمل کرد، منابع مالی خوبی در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار داد.

وی در ادامه مطرح کرد: باید در حوزه سلامت اقدامات بهتری نیز انجام شود، با کمک دولت و مجلس خدمات بهتر و مطلوبی ارائه خواهد شد.

معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اذعان داشت: در گذشته زیرساخت بهداشت و درمانی کشور وضعیت خوبی نداشت و مردم تکریم نمی‌شدند، اما با اقدامات مطلوب در دولت یازدهم با انجام حداقل‌های حوزه سلامت پیروز و سربلند شدیم.

وی تصریح کرد: هزینه‌های مردم در بخش سلامت سرسام‌آور بود و با اجرای طرح تحول نظام سلامت این هزینه از سوی دولت و بیمه‌ها پرداخت می‌شود، گرچه مشکلات به دلیل عدم پرداخت‌ها از سوی برخی وجود دارد، اما تلاش ما این است که این خدمات پیوسته و با کیفیت بهتری ارائه شود.

صدرالسادات با تقدیر از ریاست و معاونت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در کمک به شهرستان‌های استان، ابراز داشت: ساخت آی سی یو بیمارستان امام حسین(ع) گلپایگان از سوی خیر والامقام حاج مهدی صحت انجام می‌شود و ما نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کمبودها را جبران خواهیم کرد.

 

ناصر رستمی مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان  درآیین افتتاح این پروژه با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر، اظهار داشت: احداث کلینیک تخصصی بیمارستان امام حسین(ع) در سال 94 در زمینی به مساحت 800 مترمربع کلنگ‌زنی شد.

وی افزود: این پروژه با اعتبار یک میلیارد و 600 میلیون تومانی از محل اعتبارات دولتی به اتمام رسید و امروز شاهد بهره‌برداری از آن هستیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان عنوان کرد: نقطه مثبت ما در شهرستان در زمینه توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان همگامی خیران با طرح تحول نظام سلامت بود که این اعتبارات را دوچندان کرد.

وی با اشاره به اینکه از سال 73 تا 93 حدود 4 هزار مترمربع زیرساخت بهداشتی و درمانی در گلپایگان احداث شده بود، تصریح کرد: از سال 93 تاکنون بالغ بر 9 هزار مترمربع پروژه بهداشت و درمان در گلپایگان احداث شده و به بهره‌برداری رسیده است.

 دکتررستمی ادامه داد: از 9 هزار مترمربع زیرساخت بهداشتی و درمانی، 5 هزار و 200 مترمربع در بخش بهداشت و 3 هزار و 700 مترمربع در بخش سلامت اختصاص دارد.

وی همچنین گفت: در دو سال گذشته 4 هزار و 200 مترمربع ارتقای هتلینگ داشته‌ایم که هزار مترمربع در بخش بهداشت و 3 هزار و 200 مترمربع در بخش درمان بوده است.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان بیان داشت: در دو سال اخیر پروژه پایگاه سلامت مقدسی در منطقه صفائیه، ساختمان اورژانس گلپایگان، مرکز خدمات درمانی مهدی صحت، مرکز درمانی آزمایشگاه فخرتاج شمس، مرکز خدمات جامع حاج علی عظیمی، مرکز خدمات درمانی رئوف، مرکز خدمات درمانی گوگد، مرکز خدمات جامع سلامت نباتی در سعیدآباد، پایگاه سلامت ورزنه و احداث پایگاه ابن سینا به بهره‌برداری رسیده است.

وی در پایان مطرح کرد: مرکز دیالیزم بیمارستان یکی از مدرن‌ترین مراکز کشور است که با اعتبار یک میلیارد و 300 میلیون تومان و مابقی از سوی اعتبارت دولتی در بیمارستان امام حسین(ع) راه‌اندازی شده  است.

 

در پایان از خدمات دکتر یوسفی معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جهت مساعدت و همکاری با مدیران شبکه بهداشت شهرستانها و عنایت ویژه وی به شهرستان گلپایگان با ارائه لوح سپاس، تقدیر بعمل آمد.

تعداد بازدید: 133
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal