فرمانداری گلپایگان
خانه
1396/01/31 جلسه طرح آبرسانی آب شرب به روستاهای گلپایگان باحضور فرماندار گلپایگان،نماینده محترم شهرستان و معاون محترم وزیر نیرو
جلسه طرح آبرسانی آب شرب به روستاهای گلپایگان باحضور فرماندار گلپایگان،نماینده محترم شهرستان و معاون محترم وزیر نیرو

 

حسین فراست فرماندار گلپایگان در جلسه طرح آبرسانی آب شرب به روستاهای گلپایگان که مورخ 96/01/31در سالن اجتماعات فرمانداری گلپایگان برگزار شد اظهار داشت:

با پیگیری دکتر بختیار معاونت محترم برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو در جهت تأمین اعتبار پروژه تصفیه خانه آب شرب شهرستان گلپایگان، این پروژه به اتمام رسید.

فرماندار گلپایگان از کمک و همیاری دهیاران و شوراهای روستا درجهت همکاری طرح آزادسازی برای اجرای پروژه آبرسانی پایدار به روستاهای شهرستان تأکید کرد:آب شرب سالم بهداشتی برای شهر گلشهر با اتمام طرح لوله‌گذاری در این مسیر تأمین می‌شود.

فرماندار گلپایگان با بیان اینکه از امروز آب در رودخانه اَنار بار گلپایگان با اختصاص 8 متر مکعب در ثانیه جاری می شود و به تدریج هم اضافه می‌شودوبا توجه به ورودی و خروجی آب، سد جدید کوچری در حال حاضر 90 میلیون متر مکعب آبگیری شده است وی با اشاره به اینکه با توجه به بندگذاری در رودخانه انار بار همشهریان از شنا در محل این رودخانه برای جلوگیری از خطرات احتمالی جداخودداری کنند، خاطرنشان کرد: آب شرب سالم بهداشتی سه روستای در، تیکن و شورچه از محل تصفیه‌خانه آبرسانی به شهرستان خوانسار تأمین می‌شود.

در ادامه علی بختیار نماینده محترم مردم شریف گلپایگان و خوانسار در مجلس در شورای اسلامی اظهارداشت براساس جلسه‌ای که در استان برای تأمین آب شرب روستاییان مطرح شد، طرح مطالعاتی آبرسانی پایدار به روستاییان شهرستان در دستور کار قرار گرفت و با پیگیری در وزارت نیرو اعتبار آن نیز تأمین شده است.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 96 منع برداشت از حساب صندوق توسعه ملی را در نظر گرفته است، افزود اما مواردی مانند تأمین آب شرب روستایی در ردیف اعتبار قرار گرفت و مجلس نیز 300 میلیون دلار برای آبرسانی به روستاها اختصاص داده است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس  شورای اسلامی تأکید کرد: برای اجرای طرح آبرسانی پایدار در روستاهای شهرستان گلپایگان باید پس از تحویل اسناد بلافاصله مناقصه انجام، و پروژه طی 2 فاز به اتمام برسد تا مردم از نعمت پایدارآب شرب سالم و بهداشتی در این شهرستان بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) بسیاری از روستاهای کشور از آب شرب بهره‌‍‌مند شدند، گفت: باید روستاییان کشور از آب سالم بهداشتی و پایدار برخوردار شوند تا از منابع زیرزمینی کمتر استفاده شود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کشور خاطرنشان کرد: باید زمینه برگزاری یک انتخابات منسجم و با شکوه در کشور فراهم شود.

محسن بختیار معاون محترم وزیر نیرودر ادامه جلسه طرح آبرسانی آب شرب به روستاهای گلپایگان اظهارداشت: تأمین آب شرب روستاییان یکی از اولویت‌های اصلی دولت یازدهم بود و به جهت اهمیت موضوع، اعتبارات مورد نیاز از محل اعتبارات ملی از سال 92 تاکنون اختصاص پیدا کرده و هر سال نیز افزایش یافته تا امکان تحقق اهداف دولت و وزارت نیرو فراهم شود.

وی تصریح کرد: با عنایت مقام معظم رهبری و در چارچوب سیاست‌های دولت و حمایت‌های مجلس شورای اسلامی، علاوه بر اعتبارات ملی، اعتباراتی از محل صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها اختصاص یافت که موجب سرعت در اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی گردید.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو گفت: با اختصاص 500 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی در سال 94 و 300 میلیون دلار در سال 96، اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی سرعت یافته است و در آینده نزدیک شاهد تحت پوشش قرار گرفتن کل روستاهای کشور از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه اکنون بسیاری از روستاهای کشور از آب سالم بهداشتی برخوردار هستند، تصریح کرد: در حال حاضر برای تمام روستاهای کشور طرح آبرسانی آب شرب از جمله شهرستان گلپایگان و خوانسار برنامه‌ریزی شده است.

بختیار با بیان اینکه طرح آبرسانی به روستاهای شهرستان گلپایگان یک پروژه عظیم و ارزشمندی که براساس برنامه‌ریزی های انجام شده از محل سد کوچری و تصفیه خانه گلپایگان، آب شرب سالم و بهداشتی به روستاها انتقال داده می‌شود، تصریح کرد: طرح مطالعاتی پروژه انجام شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز و در یک پروسه زمانی کوتاه به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو با بیان اینکه آبرسانی به شهر گلشهر نیز با ادامه عملیات لوله‌گذاری به اتمام خواهد رسید، خاطرنشان کرد: برای روستاهای پشت کوه نیز از طریق استان پیگیری شده است تا در مجموع کل 52 روستای شهرستان از آب سالم و بهداشتی برخوردار شوند، در زمینه عملیات آبرسانی هیچ گونه مشکل بودجه و اعتبار وجود ندارد.

وی در پایان تأکید کرد: امیدواریم که با پیگیری و همکاری فرماندار، بخشدار و دهیاران شهرستان عملیات طرح لوله‌گذاری با موفقیت اجرا شود.


تعداد بازدید: 97
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal