فرمانداری گلپایگان
خانه
1396/01/15 برگزاری دومین جلسه ستاد اعتکاف شهرستان
برگزاری دومین جلسه ستاد اعتکاف شهرستان

حسین فراست فرماندار گلپایگان در دومین جلسه ستاد اعتکاف شهرستان که در مورخ 1395/01/15 برگزار شد اظهارداشت: اعتکاف یک مراسم روحانی است که انسانها برای دوری از هوا و هوس و رسیدن به قرب الهی در آن شرکت می کنند.
وی در مردمی برگزار شدن مراسم اعتکاف تأکید کرد، و افزود: مراسم معنوی اعتکاف در سازندگی جوانان مومن و مذهبی تأثیر دارد و باید به صورت خود جوش از سوی کانون‌های فرهنگی مساجد و مردم مانند ایام ماه محرم و صفر برگزار شود.
فرماندار گلپایگان با تأکید بر اینکه مراسم معنوی اعتکاف باید در سایه امنیت انتظامی و نظارت کامل بر بهداشت طبخ غذا صورت گیرد، بیان کرد: دشمنان اسلام همواره در صدد ضربه زدن به آیین‌های معنوی و مناسبت‌های مذهبی در کشور هستند.
در ادامه یزدان‌بخش قاسمی رئیس اداره سازمان تبلیغات اسلامی گلپایگان اظهارداشت: بر اساس آمار تبلیغات اسلامی استان سال گذشته در استان اصفهان 80 هزار معتکف در 530 مسجد در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند که بیشتریان آنان خانم ها بودند.
وی با بیان اینکه سال گذشته حدود یک هزار و 300 نفر در شهرستان گلپایگان که بیشترین آنان خانم‌ها بودند در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کردند، گفت: اعتکاف یک سنت‌ حسنه و از رویش‌های انقلاب اسلامی است.
رئیس اداره سازمان تبلیغات اسلامی گلپایگان با اشاره به اینکه یکی از تأکیدات ائمه اطهار شرکت در مراسم اعتکاف، خدمت به معتکفین، فراهم کردن زمینه حضور معتکفین در مراسم اعتکاف است، بیان داشت: خوشبختانه مراسم اعتکاف به ستاد تبدیل شده تا جایی که در استان اصفهان شورای راهبردی اعتکاف به دبیری استانداری اصفهان و با تشکیل کمیته‌های مختلف تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی برگزاری مراسم معنوی اعتکاف نیست بلکه مدیریت و نظارت است، افزود: مراسم معنوی اعتکاف با محوریت مساجد و هیأت امنای مساجد باید برگزار شود.
قاسمی با اشاره به اینکه برای دومین سال با هدف جمع آوری اطلاعات معتکفین به صورت اینترنتی ثبت نام انجام می‌شود، اظهارداشت: رییس ستاد اعتکاف شهرستان امام جمعه گلپایگان، نایب رییس فرماندار و دبیر ستاد اعتکاف اداره تبلیغات اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه امسال 10 مسجد در شهرستان میزبان معتکفین در آیین معنوی اعتکاف است، تصریح کرد: ثبت نام در مراسم معنوی اعتکاف از 16 فروردین ماه آغاز و تا 19 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گلپایگان خواستار کمک و مساعدت خیرین شهرستان به مراسم معنوی اعتکاف شد، و بیان کرد: در راستای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف کمیته بهداشت و درمان، کمیته فرهنگی، کمیته پسشتیبانی، کمیته ایمنی، نظارت وارزیابی و کمیته تبلیغات تشکیل شده است.

قاسمی یادآوری کرد: در شهر گلپایگان برادارن مسجد جامع، خواهران مسجد قطب، دانش آموزان و دانشجویان خواهر مسجد حجت الاسلام، دانش آموزان پسران مسجد النبی عمران، در شهر گوگد برادران مسجد جامع، خواهران مسجد آیت الله وحید، در شهر گلشهر برادران درمسجد جامع و خواهران در مسجد حاج علی و مسجد جامع محله فیلاخص خواهران و مسجد جامع روستای سعیدآباد خواهران میزبان معتکفین در ایام‌البیض هستند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گلپایگان بیان کرد: معتکفین سحرگاه 22 فروردین ماه سال جاری مصادف با 13 رجب که مصادف با سالروز میلاد با برکت حضرت علی (ع) در 10 مسجد شهرستان معتکف می‌شوند و این آیین در غروب روز 24 فروردین ماه مصادف با 15 رجب به پایان می‌رسد.
وی گفت: برگزاری حلقه‌های معرفتی، سخنرانی اساتید حوزوی، قرائت نماز و اذان و تصحیح قرائت نماز معتکفان و پرسش و پاسخ مذهبی در زمان اعتکاف در تمام مساجد برگزار می‌شود.

 

تعداد بازدید: 164
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal