فرمانداری گلپایگان
خانه
1396/01/07 برگزاری نخستین جلسه شورای اداری شهرستان در جوارگلزار شهدای شهرگلپایگان
برگزاری نخستین جلسه شورای اداری شهرستان در جوارگلزار شهدای شهرگلپایگان

حسین فراست فرماندار گلپایگان درنخستین جلسه شورای اداری شهرستان که درمورخ 96/01/07 در جوارگلزار شهدای شهرگلپایگان برگزار شد با تبریک سال جدید اظهارداشت: آنچه ما امروز داریم مرهون خون شهدای 8 سال دفاع مقدس است و باید به جبران ایثارگری شهدا ،در خدمت به مردم و جامعه کوتاهی نکنیم.
همچنین ایشان با بیان اینکه شعارامسال نیز از سوی مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گذاری شده است، تصریح کرد: باید در زمینه اقتصاد خودکفا شویم و در این راستا باید از تولید داخلی حمایت شود.
فرماندار گلپایگان با اشاره به اینکه باید با حمایت صنایع شهرستان از تعدیل نیرو جلوگیری شود، تأکید کرد: در استقبال از سرمایه‌گذاران ضمن رفع موانع بورکراسی اداری، زمینه سرمایه گذاری و اشتغال زایی فراهم شود تا بتوانیم به شعار سال که مدنظر مقام معظم رهبری است جامه عمل بپوشانیم.
 وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در سال 96بیان داشت انتخابات یک رفراندوم و شاخصه مهم در هر کشوری محسوب می‌شود، پس باید زمینه را برای انتخاباتی با شکوه و باحضور حداکثری مردم فراهم کنیم.
ثبت نام 302 کاندید در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای گلپایگان
حسین فراست فرماندار گلپایگان با اشاره به ثبت نام کاندیدها در انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان گلپایگان، گفت: ثبت نام شوراهای اسلامی از 30 اسفندماه سال گذشته آغاز و تا روز ششم فروردین سال جدید ادامه داشت.
وی افزود: در این مدت 7 روز تعداد 220 داوطلب برای عضویت در پنجمین دوره شوراهای اسلامی در روستاهای شهرستان ثبت نام کردند که از این تعداد 8 نفر خانم و 212 نفر آقا بودند.
فرماندار گلپایگان گفت: تعداد 82 نفر داوطلب برای عضویت در پنجمین دوره شوراهای اسلامی برای سه شهر گلپایگان، گوگد و گلشهر ثبت نام کردند که از این تعداد 68 آقا و 14 نفر خانم هستند.
وی با اشاره به اینکه با مدیریت جهادی و به موقع جهادکشاورزی، شبکه دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان گلپایگان و نیروی انتظامی از بروز بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان جلوگیری شده است، تصریح کرد: خوشبختانه در واحدهای مرغداری شهرستان بیماری آنفولانزای پرندگان مشاهده نشده است.
افزایش 94 میلی متر بارندگی در سال زراعی جاری
وی با اشاره به اینکه در سال زراعی گذشته 176 میلی متر بارندگی در شهرستان به ثبت رسیده است، تصریح کرد: در سال زراعی جاری تا کنون 270 میلی متر بارندگی به ثبت رسیده است که در مقایسه با سال زراعی گذشته 94 میلی متر افزایش داشته است.

درادامه علی بختیار نماینده محترم مردم شریف گلپایگان و خوانسار در نخستین جلسه شورای اداری که در جوار گلزار شهدای گلپایگان برگزار شد، اظهار داشـت: دو سال متوالی که عید نوروز با میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) تقارن پیدا می‌کند و به برکت نام این بزرگوار شاهد تحولات عظیمی در کشور هستیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: متأسفانه در کشور بیش از ظرفیت و بودجه و همچنین توان مدیریتی طرح تعریف می‌شود که آسیب جدی به اقتصاد کشور می‌زند و در ردیف بودجه نیز قرار نمی‌گیرند و برای سالیان متوالی برای اتمام به طول می‌انجامد.

وی با بیان اینکه سال گذشته شاهد هم‌گرایی و تعامل بین قوای سه‌گانه و نیروهای نظامی و انتظامی و ارکان مختلف نظام بودیم، تصریح کرد: در نخستین سال مجلس دهم نمایندگان با رویکرد تعامل بین دستگاه‌های تقنینی توانستند کارهای مؤثری انجام دهند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی افزود:  لایحه احکام دائمی که سال‌های متوالی در مجلس معوق مانده بود مورد تصویب و تأیید شورای نگهبان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در مدت 4 ماه برنامه توسعه ششم در کمیسیون تلفیق مجلس تدوین و مورد تأیید مجلس و شورای نگهبان قرار گرفت، افزود: برای نخستین بار بودجه سال 96 قبل سال مورد تصویب و تأیید شورای نگهبان رسیده است.

بختیار عنوان کرد: یک شرایط مناسب برای رسیدن به اهداف چشم‌انداز توسعه نظام در افق چشم‌انداز 1404  کشور و رسیدن به یک قدرت منطقه‌ای در زمینه اقتصادی، فرهنگی، نظامی و در همه بخش‌های مختلف قرار داریم که باید در مسیر رسیدن به توسعه گام‌های مؤثری برداشته شود.وی با اشاره به اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید با یک رویکرد جدی در زمینه تولید و اشتغال که مدنظر مقام معظم رهبری است پیش رویم تا پایه‌های اقتصاد مقاومتی را استوار کنیم، تأکید کرد: باید به سمت رشد اقتصادی دو رقمی و تورم یک رقمی پیشرفت کنیم و نیاز که همه مسؤولان کشور با یک رویکرد رو به جلو و با تعامل بین دستگاهی به این اهداف دست پیدا کنیم.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تأکید کرد: مقوله مهم اقتصاد مقاومتی بر اساس مقاوم‌سازی پایه‌های اقتصاد و استفاده و اتکا بر ظرفیت‌های داخلی کشور با حفظ برون‌نگر بودن است.

وی تصریح کرد: برای دستیابی به طرح مدبرانه و حکیمانه مقام معظم رهبری باید همه دستگاه‌های تقنینی، اجرایی و همه نهادها بسیج شوند و در این راستا وظایف خود را تشخیص و اقدام و عمل کنند.

 عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به اینکه سال گذشته بسیاری از طرح‌های نیمه تمام که سال‌های متوالی به علت کمبود اعتبارات معوق مانده بود به اتمام رسید، اظهار داشت: متأسفانه در کشور بیش از ظرفیت و بودجه و همچنین توان مدیریتی طرح تعریف می‌شود که آسیب جدی به اقتصاد کشور می‌زند و در ردیف بودجه نیز قرار نمی‌گیرند و برای سالیان متوالی برای اتمام به طول می‌انجامد.

وی بیان داشت: بسیاری از سدهای کشور سالیان متوالی برای اتمام معوق ماندند که موجب تخریب و آسیب جدی به سدهای پایین دستی شده است، این سدها در اثر سیلاب تخریب و کارخانجات نفتی در حال ساخت که در مسیر این سدها است نیز دچار تخریب و یا مانع از سوخت‌رسانی  قرار گرفتند.

بختیار مطرح کرد: بسیاری از طرح‌های شهرستان به دلیل عدم پیمانکار و یا بودجه معوق مانده بود، اما خوشبختانه این طرح‌ها در ردیف اعتبار قرار گرفته‌اند که به زودی جاده گلپایگان خمین به اتمام می‌رسد و در سال جاری شاهد بهره‌برداری خواهیم بود.

وی در پایان خطاب به مسؤولان شهرستان در تحقق تولید و اشتغال در شهرستان، گفت: بسیاری از سرمایه‌گذاران بومی که قصد سرمایه‌گذاری دارند نگران بورکراسی اداری در اخذ مجوزهای لازم هستند که باید موانع برداشته شود تا کار و اشتغال رونق گیرد؛ خوشبختانه با پیگیری در وزارت صنعت در افزایش سفارشات در شهرک‌های صنعتی اقدام‌های خوبی انجام شده است و کارخانه دیار خودرو تنها کارخانه تعطیل شده در شهرک صنعتی گلپایگان که مشکل اساسی و ریشه‌ای دارد که به سال‌های گذشته برمی‌گردد.

 در ادامه جلسه شورای اداری شهرستان از مدیران جهادکشاورزی، شبکه بهداشت ودرمان، شبکه دامپزشکی، فرماندهی انتظامی و بخشدار مرکزی شهرستان به جهت زحمات این عزیزان درسال 95 در جلوگیری ازشیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان و همچنین از مدیران اداره برق وگاز شهرستان به جهت تلاش ستودنی در خدمت رسانی به مردم و اجرای پروژه های شهرستانی با لوح تقدیر و هدایا تجلیل شد.

در پایان اولین جلسه شورای اداری که در محل گلزار شهدای شهر گلپایگان برگزار شده بود  مسئولین شهرستان گلپایگان با شهیدان والامقام تجدید میثاق نمودند.

تعداد بازدید: 205
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal