فرمانداری گلپایگان
خانه
1395/12/23 برگزاری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گلپایگان در سال 95
برگزاری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گلپایگان در سال 95


حسین فراست فرماندار گلپایگان در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گلپایگان که در مورخ 95/12/23برگزار گردید : پیشاپیش ضمن تبریک سال نو وهمچنین تبریک میلاد بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) اظهارداشت: همه مسئولین باید مردم را به مشارکت در انتخابات تشویق کنند و حضور با شور و نشاط و یکپارچه مردم در پای صندوق های رای در انتخابات می تواند از نظر بازتاب بین المللی مهم باشد.

در ادامه ایشان، ضمن تقدیر از مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان در راستای اقدامات و امور جاری انجام گرفته طی سال 95 اظهار داشت:  علیرغم رکود اقتصادی جامعه و مسائل و مشکلات کارگری، ما کمترین مشکلات را در شهرستان شاهد بودیم .

وی با اشاره به اینکه سالی که گذشت سال خوبی را از نظر امنیت و آرامش در شهرستان پشت سر گذاشتیم اذعان کرد: در سال گذشته انتخابات خبرگان رهبری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بدون حاشیه برگزار شد وانشاا... انتخابات شورا و ریاست جمهوری نیز به همین منوال باشد.

فرماندار گلپایگان با تأکید بر اینکه آنچه موجب پیشرفت و گذر از مشکلات در شهرستان می شود، همدلی و وفاق بین مسئولین و مردم است، افزود: به جهت اهمیت انتخابات پیش رو دوره دوازدهم ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی لازم است شرایط حضور حداکثری مردم را برای برگزاری یک انتخابات پرشور فراهم کنیم.

وی با اشاره به ستاد نوروزی و تنظیم بازار در شب عید نوروز، افزود: برای تأمین میوه شب عید نوروز شهروندان گلپایگانی مقدار 60 تن پرتقال، 40 تن سیب  و 5 تن مرغ منجمد به قیمت 5 هزار و750 تومان خریداری شده است که از طریق فروشگاه‌ها توزیع می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت کشیک در مراکز خدماتی و ادارات در ایام تعطیلات خواستار تفویض اختیار به نمایندگان ادارات شد که طی این ایام در راستای تسهیل امور و رسیدگی به مشکلات مردم و مسافرین نوروزی باشند، بیان کرد: ما در گلپایگان حزب ثبت شده نداریم و هر کس که بخواهد در این زمینه ها فعالیت و جلسه ای برگزار کند باید از فرمانداری مجوز لازم را بگیرد.

فراست با اشاره به برخی مسائل و اقدامات پایگاه های اطلاع رسانی در گلپایگان اظهار کرد: ما اگر بخواهیم مشکلات شهرستان را برطرف کنیم نباید با برخی اظهارنظرها مشکل ساز شویم و ضمن بیان واقعیات شهرستان را در امور یاری دهیم.

وی با اشاره به برخی اقدامات و بهره برداری از پروژه های مختلف عمرانی و خدماتی در سطح شهرستان تاکید کرد: تمامی این امور با همت و تلاش مدیران دستگاه های مرتبط و هماهنگی های انجام گرفته در دولت تدبیر و امید به ثمر رسیده است و بسیاری از این پروژه ها و اقدامات طی دو سه سال گذشته انجام گرفته که عبارتند از:

 پیگیری در جهت دوبانده شدن محور خوانسار-گلپایگان با نصب پل و بهسازی مسیر با اعتبار 7 میلیارد تومان، دوبانده شدن محور موته-گلپایگان با اعتبار 18 میلیارد تومان، محور گلپایگان- خمین با اعتبار 12 میلیارد تومان انجام شده است.

وی با بیان اینکه برای پروژه  خط انتقال آب شرب شهرستان گلپایگان 8 میلیارد تومان اعتبار صرف شده است، بیان کرد: پروژه تصفیه خانه یکی از پروژه‌های مهم شهرستان است که در سال جاری با حمایت و پیگیری نماینده شهرستان با مبلغ 14 میلیارد تومان به اتمام رسید و مردم از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

فرماندار گلپایگان ضمن تأکید بر صرفه‌جویی در مصرف آب شرب شهری و عدم استفاده از آن در آبیاری درختکاری و هدررفت آب، گفت: تصفیه هر لیتر آب هزینه زیادی در بردارد.

فراست با اشاره به اینکه پروژه لوله‌گذاری آب از محل تصفیه‌خانه به شهر گلشهر با اعتبار 3 میلیارد تومان تا شرکت زراعی انجام شده است، افزود: سال آینده این پروژه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: پروژه آب از محل تصفیه‌خانه به 12 روستای شهرستان با اعتباریک میلیارد تومان در سال جاری انجام شده است و اکنون این 12 روستا از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند.

فرماندار گلپایگان با قدردانی از مدیریت گاز شهرستان گلپایگان، افزود: گازرسانی به منطقه صنعتی شهرستان با اعتباری بالغ بر 2/5 میلیارد تومان انجام شده است.همچنین اجرای 18 کیلومتر شبکه داخلی  گازو نصب 600 علمک واصلاح و تعمیر شبکه های انتقال گاز جمعا با اعتباری بالغ بر 4/5 میلیارد تومان انجام شده است .

فراست با اشاره به اینکه 2 میلیارد تومان برای روشنایی شرکت‌های صنعتی سعیدآباد هزینه شده است، گفت: در سال جاری اعتبارات تملک دارایی برای ادارات شهرستان 8 میلیارد تومان بوده که 50 درصد آن اختصاص داده شده است.

وی در ادامه مطرح کرد: اشتغال‌زایی در روستاها از شرایط لازم برای ماندگاری و جلوگیری از مهاجرت روستاییان است.

فرماندار گلپایگان ضمن قدردانی از نماینده شهرستان در جذب اعتبار برای کابلی شدن برق گلپایگان که تنها شهرستانی است که این اقدام در آن انجام شده است، عنوان کرد: اجرای فیبر نوری از سوی مخابرات شهرستان در حال انجام است.

فراست با تشریح پروژه‌های بهداشت و درمان گلپایگان تصریح کرد: 12 پروژه در زمینه زیرساخت بهداشت و درمان شهرستان در طول 2 سال اخیر با تلاش مدیر شبکه بهداشت جناب آقای دکتر رستمی و با کمک خیران و اعتبارات طرح تحول سلامت جمعا با اعتباری بالغ بر 8/5 میلیاردتومان انجام شده است.

وی افزود: دستگاه سی تی اسکن 16 اسلاید یکی از بهترین دستگاههایی می باشد که در بیمارستان امام حسین(ع) گلپایگان نصب شده است.

وی با اشاره به لزوم صرفه جویی در مصرف آب گفت:از اعتبارات تملک دارایی، سال آینده برای روستاها 10میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که ان شاالله اجرایی شود.

وی در پایان با معرفی سرهنگ فروزاد به عنوان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گلپایگان از خدمات ارزشمند سرهنگ محمداسماعیل علیشاهی در تصدی پنج ساله این مسئولیت که به درجه بازنشستگی نائل شده است، تقدیر و قدردانی کرد.

حجت الاسلام محمدرضا اسماعیلی در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان با بیان اینکه سال اقتصاد مقاومتی را به گونه ای پشت سر می گذاریم که صحبت در این زمینه زیاد زده شد ولی اقدام و عمل را که دغدغه مقام معظم رهبری است، کمتر شاهد بودیم، اظهار داشت: به نظر می رسد با وجود مشکلات و مراتبی که شاهد هستیم موضوع اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل امسال نیز مدنظر قرار گیرد.

وی با اذعان به اینکه اقتصاد مقاومتی برای ملت ایران و نظام اسلامی یکی از نسخه های شفابخش، ماندگار و مستمر است، افزود: اگر خواستار یک اقتصاد مستحکم و محکم در کشور هستیم و اگر می خواهیم دلبستگی به کشورهای خارجی را قطع کنیم باید به اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی مراجعه کنیم و استفاده از تولید داخلی را برای مردم و خانواده ها نهادینه کنیم.

امام جمعه گلپایگان با تأکید بر اینکه اشتغال یکی از دغدغه های امروز کشور است، تصریح کرد: شغل تنها کار اداری و پشت میزنشینی نیست که متأسفانه به عنوان یک فرهنگ منفی در جامعه ترویج یافته است و این در حالی است که باید نسبت به کارایی افراد در تشکیلات و شغل های مختلف، فرهنگ تولید و اقتصاد مقاومتی را در جامعه پیاده کنیم، در غیر این صورت به اقتصاد مقاومتی نخواهیم رسید.

وی با اشاره به پایه و اساس اقتصاد مقاومتی که شامل فرهنگ اقتصادی، تقویت روحیه خودباوری، خلاقیت، تقویت دانش اقتصادی، آشنایی با عقاید اقتصادی، احکام اقتصادی و اخلاق اقتصادی است، بیان داشت: لازمه رسیدن به اقتصاد مقاومتی در کشور، صرفه جویی و بهینه مصرف کردن در تمامی ابعاد است که خانواده ها با تکیه بر مصرف بهینه به رشد و پایداری کشور و نظام اقتصادی آن خدمت خواهند کرد.  

در ادامه محمدرضا توسلی بخشدار مرکزی گلپایگان گفت: که با همکاری دهیاران و شوراهای محترم اسلامی پروژه های زیادی در روستا به بهره برداری رسید که جهت آزاد سازی معابر و احداث میادین ، جدول گذاری ، پیاده رو سازی و آسفالت معابر و...در مجموع 1/5 میلیارد تومان هزینه گردیده است .

 بخشدار مرکزی گلپایگان اعلام نمودند که در سال جاری برای آسفالت در روستاها250 تن قیر یارانه  استفاده شده است و به منظور تسریع در اجرای آسفالت معابر روستایی درسال آینده 350 تن قیریارانه‌ای با همکاری بنیاد مسکن تامین گردیده است .

مهندس توسلی از زحمات مستمر فرماندارمحترم شهرستان و همکاری اعضای شورای تامین وکلیه مسئولین ادارات شهرستان و اصحاب رسانه تشکرنمودند .

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی رئیس دادگستری شهرستان سخنران بعدی جلسه شورای اداری بود که رهنمودهایی در راستای مسائل مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و شورا بیان نمود.  

رئیس دادگستری شهرستان گلپایگان عنوان کرد: دستگاه قضائی و دادگستری حول سه محور اصلی که شاکله کار و وظیفه دادگستری و قوه قضائیه را در بحث انتخابات شکل می دهد وارد مسائل انتخابات می گردد که این سه محور عبارت از اصل بی طرفی، اصل قانون مداری و اصل امانتداری می باشد.

وی تصریح کرد: اولین جلسه تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی در دادگستری شهرستان به طبع استان و کشور در همین هفته به ریاست رییس دادگستری برگزارخواهد شد.

حسینی خاطر نشان کرد: شعب ویژه ای در دادسرا و دادگاه برای رسیدگی فوری و خارج از نوبت به پرونده های ارجاعی مربوط به انتخابات تعیین گردیده است.

همچنین سخنران بعدی جلسه فرمانده انتظامی شهرستان گلپایگان گفت: با شادی کردن مردم در چهارشنبه سوری مخالف نیستیم و آن را یک پدیده اجتماعی می‌دانیم و باید تلاش کنیم که از امنیتی شدن آن جلوگیری کنیم و بدون هیچ گونه حادثه‌ای این مراسم را سپری کنیم.

سرهنگ حسین بساطی با بیان اینکه طرح جمع آوری معتادین متجاهر را نیز در دستور کار داریم، افزود: جمع آوری این افراد در سطح شهرستان شاید برای ما کمتر از یک روز کار داشته باشد، اما نیاز به یک فضای مناسب برای نگهداری آنها در ایام نوروز است تا بتوانیم از جرائم خردی که گاهاً در شهرستان رخ می‌دهد جلوگیری کنیم.

روابط عمومی فرمانداری
 
تعداد بازدید: 196
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal