فرمانداری گلپایگان
خانه
1395/12/22  افتتاح و بهره برداری طرح ها و پروژه های عمرانی شهرداری گلپایگان
افتتاح و بهره برداری طرح ها و پروژه های عمرانی شهرداری گلپایگان

فرماندار گلپایگان گفت: مدیران لایق و شایسته ای در گلپایگان فعالیت دارند که نمونه بارز آن را در کشور کمتر شاهد هستیم.

حسین فراست در حاشیه آیین افتتاح و بهره برداری طرح ها و پروژه های عمرانی شهرداری گلپایگان، اظهار کرد: خطابم به کسانی است که از لسان ما و حذف برخی جملات به تحریر تیتر «در گلپایگان هیچ کاری نشده» می کنند و این در حالی است که به غیر از طرح ها و پروژه های امروز هفته گذشته نیز چند طرح و پروژه مهم بهداشتی - درمانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: افرادی که با هدف کارشکنی و زیر سوال بردن دولت اظهار می دارند « در گلپایگان هیچ کاری نشده است» کجا هستند تا نمونه کارهایی که در دولت تدبیر و امید صورت گرفته را شاهد باشند و ببینند، نمونه اش همین سالن مدیریت بحران و دیگر پروژه ها با بیش از 300 میلیارد ریال در عرض یکسال در گلپایگان انجام شده است.

فرماندار گلپایگان تصریح کرد: کسانی که از امور زیربنایی و اقدامات انجام گرفته این شهرستان بی خبرند بدون دلیل اظهار نظر نکنند و بیایند و ببینند که چه کارهایی صورت گرفته و چه اقداماتی که با تلاش مدیران زحمتکش و ساعی در حال انجام است.

در جلسه ای برخی مسایل گفته شد از جمله اینکه« ....... در گلپایگان هیچ کاری نشده...... » که اینان با حذف قسمتی از ابتدای مطلب و انتهای آن اقدام به چنین نوشتاری کردند در صورتی که گفته ما این بود: « اگر هیچ کاری در گلپایگان نشده باشد حداقل آرامش در گلپایگان حاکمیت داشته و در سایه آرامش است که می توان کار اجرایی انجام داد و نه در سایه آشوب و بلوای سیاسی.

فراست افزود: بحث درگیری که بیان شد نیز پیام آور این بود که؛ مردم را از تنش های سیاسی دور نگه داشتیم با توجه به اینکه خود فرزند این دیارم، غرض از بیان این مطالب این نبوده که خدای ناکرده با گفتن چنین جملاتی شأن مردم گلپایگان را خدشه دارکنم زیرا این مردم آنقدر بافرهنگ هستند که زبانزد خاص و عام است. 

وی تصریح کرد: مردم شهرستان گلپایگان در بسیاری از امورات سیاسی و اجتماعی مردمی سنجیده و متفکر هستند به گونه ای که در برگزاری انتخابات مختلف کوچکترین بی نظمی و موردی که اختلال و ناامنی به وجود آورد نیز تاکنون در این شهرستان سابقه نداشته و مشاهده نشده است که متأسفانه برخی در بیرون از فرماندار انتظار دارند که بیل و کلنگ در دست گیرد.

فرماندار گلپایگان با اشاره به اینکه مدیریت یعنی هماهنگی کردن که اگر این هماهنگی وجود نداشت بسیاری از اقدامات میسر نمی شد، افزود: در گلپایگان مدیران لایق و شایسته ای فعالیت دارند که نمونه بارز آن را در کشور کمتر شاهد هستیم مانند دکتر ناصر رستمی مدیریت شبکه بهداشت و درمان که از بدو فعالیت خود در این اداره با بهترین اقدام و عمل و بدون دریافت اعتبار دولتی با همت خیرین والامقام و خیراندیش پروژه های شاخصی در شهرستان به انجام رساندند که این اقدامات زبانزد مسئولین استان شده است.

وی با تأکید بر تلاش مدیریت شهرداری و شورای اسلامی شهر در بهره برداری از طرح های مهم عمرانی در شهر گلپایگان اظهار داشت: امروز شاهد بهره برداری از این پروژه ها هستیم و مشخص نیست چرا برخی دوست دارند با منفی بافی برخی اقدامات را زیر سوال برده و این در حالی است که شهرداری های گلپایگان، گوگد و گلشهر علیرغم رکود، حقوق کارکنان شان را کامل پرداخت کرده اند هر چند ممکن است نواقصی هم در شهرستان باشد لیکن در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری در راستای سال  اقدام و عمل امروز میتوان گفت برابر منویات ایشان در شهرستان گلپایگان اقدام و عمل صورت گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان:

بروزرسانی طرح خطرپذیری شهرستان گلپایگان در دستورکار است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: طرح خطرپذیری شهرستان گلپایگان با همکاری اساتید دانشگاه صنعتی تهیه و سال قبل تحویل داده شده و به روز رسانی آن در دستور کار است. 

منصور شیشه فروش، در حاشیه آیین افتتاح و بهره برداری طرح ها و پروژه های عمرانی شهرداری گلپایگان، با اشاره به اینکه براساس سیاست های مدیریت بحران در جهت توانمندسازی شهرداری ها 12 سالن چند منظوره مدیریت بحران در استان به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: به لحاظ اهمیت موقعیت شهرستان گلپایگان در غرب استان پیش بینی ساخت یک سالن چند منظوره مدیریت بحران به منظور استفاده از آن در مواقع بحرانی و برگزاری همایش ها و مسابقات ورزشی و اجرای طرح های آمادگی برای امور مختلف به شهرداری گلپایگان داده شد. 

وی افزود: ستاد مدیریت بحران می تواند در مواقع بروز اتفاقات و حوادث طبیعی و غیرطبیعی با پیش بینی و استفاده از ابزارهای لازم در کوتاه ترین زمان ضمن کنترل حادثه نسبت به تمهید اقدامات لازم قدم بردارد که یکی از اهداف های بهره برداری از سالن های چند منظوره آموزش های مخصوص قبل از بحران به جامعه و آماده کردن آنها است.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان با تأکید بر اینکه سالن مدیریت بحران به منظور پیش بینی های لازم شهرداری و مدیریت بحران فرمانداری در کنترل حوادث خواهد بود، تصریح کرد: در چارچوب وظایف مدیریت بحران طی مأموریتی که به شهرداری ها داده شده لازم است سامانه مدیریت بحران را در شهرها ایجاد کنند.

وی بیان داشت: هماهنگی مدیریت بحران در شهرستان ها بر عهده فرمانداران، در شهرها شهرداران و در روستاها بر عهده دهیاران است و یکی از وظایف شهرداری ها در زمینه پیشگیری از حوادث تهیه طرح جامع شهری و پیش بینی حوادث طبیعی است که با توجه به سابقه سیلاب در این منطقه و تصادفات برون شهری و درون شهری مقرر شده طرح خطرپذیری به روز شده که خوشبختانه طرح خطرپذیری شهرستان گلپایگان با همکاری اساتید دانشگاه صنعتی تهیه و حدود 4 سال قبل تحویل داده شده و به روز رسانی آن در دستور کار است.

شیشه فروش گام اول مدیریت بحران شهری که بر عهده شهرداری هاست را شناسایی مخاطرات حومه شهر برشمرد و اظهار کرد: به منظور شناسایی مخاطرات، شهرداری ها موظفند برای هر یک از آنها سناریو تنظیم کرده که ضریب آسیب پذیری را نسبت به وقوع حادثه بسنجند و مقاومت شهر در مقابل یک حادثه را با فراهم کردن زیرساخت های لازم در راستای پیشگیری از تشدید خسارات متناسب با استعدادهای هر شهرستان به انجام رسانند.

وی با اشاره به طرح آماده سازی مسیل کهن رود در شهرستان گلپایگان اظهار کرد: طرح مسیل کهن رود با توجه به سابقه سیلاب های فصلی از اعتبارات مدیریت بحران کشور در اختیار شهرداری قرار گرفت تا به منظور هدایت سیلاب های احتمالی بتواند اهداف مدیریت بحران را در شهرستان کمک کند.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان با تأکید بر اینکه پیشگیری از حوادث، شناخت حادثه است، افزود: تنظیم سناریو برای مقابله با حادثه و آماده کردن جامعه در صورت مواجهه با بروز حوادث را از امور مهم مدیریت بحران نام برد.

وی در پایان یادآور شد: حادثه ساختمان پلاسکو در تهران زنگ خطری برای همه شهرها بود تا در راستای ارزیابی سازه ها اقدام کنند که این تکلیف به شهرداری ها داده شده تا در راستای ایمن سازی سازه ها با همکاری مالکان اقدام اساسی انجام داده و به همین لحاظ نقش شهرداری ها دارای اهمیت است و بهره برداری از پروژه های مدیریت بحران در شهرستان گلپایگان برای شروع به راهی است که این شهرستان در زمینه حوادث ایمن شده و تا اجرایی کردن طرح خطر و استفاده بهینه از این سازه در راه آموزش همگانی قرار گیرد. 

محمدعلی طرفه، در حاشیه آیین افتتاح و بهره برداری طرح ها و پروژه های عمرانی شهرداری گلپایگان در محل سالن تازه تأسیس مدیریت بحران این شهرستان برگزار شد، طی نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح چند طرح و پروژه مهم در شهر گلپایگان بودیم، اظهار داشت: یکی از ساختمان های مهم و ضروری که امروز با حضور مسئولین شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت، ساختمان مدیریت بحران بود که هم امکان سرویس دهی بحران و فعالیت های بحرانی را در شهرستان می دهد و هم می تواند نقش منطقه ای داشته باشد.وی افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال به همراه دیگر طرح های مهم شهری از جمله مسیل رودخانه ای که به منظور جلوگیری از سیلاب های فصلی، بازسازی و ساحل سازی شده بود و دیگر طرح های قابل توجه عمرانی که می تواند در راه تسهیل رفت و آمد و تردد مردم شهرستان نقش مهمی ایفا کند.

معاون فنی و عمرانی استانداری استان اصفهان با اشاره به وجود استعدادهای خوب در شهرستان در زمینه اجرای مدیریت شهری و آزادسازی معابر با همراهی مردم شریف این منطقه، تصریح کرد: باید قدردان خیرین و افراد توانمند باشیم که با تأمین اعتبار در زمینه ایجاد فضای فرهنگی در راستای رشد و بالندگی شهرستان که در اجرای این پروژه ها به مسئولین شهرستان کمک و یاری می رسانند.

وی با تقدیر از تلاش مسئولان شهرستان گلپایگان در زمینه های عمرانی بیان داشت: در تمامی طرح هایی که طی سال جاری از سوی شهرداری های استان اصفهان به بهره برداری رسیده است بالغ بر 10 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته که عمده اعتبارات آن از طریق درآمدهای خود شهرداری ها تأمین شده و اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال هم از طریق ردیف های بودجه مانند ارزش افزوده به شهرداری ها پرداخت شده است.

طرفه در پایان اظهار کرد: شهرداری گلپایگان به عنوان یکی از شهرداری های فعال استان با تعامل و همکاری بین شورا و شهرداری توانسته در سال جاری تعدادی طرح مهم عمرانی را به بهره برداری و تکمیل برساند که امروز ما در معیت مسئولین شهرستان برخی از آنها را افتتاح و مورد بازدید قرار دادیم که در این راستا ما نیازمند این هستیم که برای تأمین و انتظارات مردم شریف گلپایگان فعالیت های بیشتری انجام دهیم هر چند که امسال به لطف الهی با مشارکت مردم پروژه های بسیار خوبی را مورد بهره برداری قرار دادیم.

تعداد بازدید: 162
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal