فرمانداری گلپایگان
خانه
1396/09/19 در جلسه شورای اداری شهرستان با حضور فرماندار گلپایگان و نماینده ولی فقیه در کاشان امام جمعه جدید گلپایگان معرفی شد
در جلسه شورای اداری شهرستان با حضور فرماندار گلپایگان و نماینده ولی فقیه در کاشان امام جمعه جدید گلپایگان معرفی شد

 در جلسه شورای اداری شهرستان که مورخ 96/09/17 با حضورحسین فراست فرماندار گلپایگان،نماینده ولی فقیه در شهرستان کاشان و عضو مجلس خبرگان رهبری،مسؤول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان و مسوولان شهرستان در سقا خانه حضرت ابوالفضل العباس  شهر گلپایگان برگزار شد از زحمات حجت‌الاسلام محمد علاالدینی امام جمعه سابق این شهرستان تقدیر شد و آیت‌الله سیدعلی طهماسبی به عنوان امام جمعه جدید شهر گلپایگان معرفی شد.

حسین فراست فرماندار گلپایگان ضمن گرامیداشت هفته وحدت و ولادت حضرت رسول اکرم (ص)و میلاد حضرت امام جعفر صادق (ع) در این جلسه بیان کرد مردم شهرستان گلپایگان مردمی متدین شریف و ولایت‌مدار هستند و به جایگاه نماز جمعه نگاره ویژه‌ای دارند تا جایی که قدمت نماز جمعه در گلپایگان به قبل از پیروزی انقلاب میرسد که با حضور آیت‌الله محمدی و حجت الاسلام افتخاری اقامه می‌شده است.

وی با قدردانی از امام جمعه سابق حجت‌الاسلام محمد علاءالدینی در مدت 7 ماه خدمت‌گزاری در گلپایگان، گفت: امروز در پاسخ به تصویب نابجای ترامپ رئیس جمهور آمریکا و رژیم صهیونیستی راهپیمایی برگزار می‌شود.

فرماندار گلپایگان ضمن قدردانی از مردم و مسؤولان در کمک‌های ارسالی به مردم زلزله زده غرب کشور، گفت: در کمک به تهیه و ساخت کانکس که نیاز برای ادامه زندگی مردم زلزله است همکاری و مساعدت لازم انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در سال زراعی جاری شاهد بارندگی در گلپایگان نبودیم، افزود: در صورتی که در فصل پاییز سال گذشته 40 میلی متر بارندگی در شهرستان به ثبت رسیده است.

 

حجت‌الاسلام محمدرضا صالحیان ظهر امروز در آئین معارفه امام جمعه جدید گلپایگان ضمن تبریک هفته وحدت، اظهار داشت: امروز آیت‌الله نمازی به نمایندگی از آیت‌الله محمدی گلپایگانی در معارفه امام جمعه جدید حضور رساندند.

وی با بیان اینکه نماز جمعه حلقه ارتباطی بین مردم و حاکمان حکومت است، افزود: فلسفه نماز جمعه این است که مردم به مسؤولان نگاه می‌کنند و وظیفه نخست مسؤولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی حضور در صف اول نماز جمعه است.

مسؤول دفتر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان با اشاره به اینکه مسؤولان الگوی مردم و جوانان در زمینه اهمیت دادن به نماز جمعه هستید، گفت: امام جمعه و مسؤولان باید همکاری صمیمانه داشته باشند تا کشور و شهرستان پیشرفت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که بین امام جمعه و مسؤولان تعامل دو سویه، صمیمیت، همکاری متقابل و وحدت وجود داشته باشد قطعأ بسیاری از مشکلات از جمله بیکاری جوانان، اقتصاد و اجتماعی بر طرف شده و آن موقع امت اسلامی موفق است.

صالحیان با بیان اینکه یکی از برکات نماز جمعه تقویت تقوای الهی در انسان است، بیان داشت: آمریکایی‌ها گرچه در تکنولوژی، صنعت دلار پیشرفت دارند و در به وجود آوردن داعش نقش اساسی داشت اما در کشورش هیچ‌گونه امنیتی وجود ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه در هر کشوری که ایمان، نماز و انس با خدا حاکم باشد قطعأ ثبات و امنیت وجود دارد، یادآور شد: با وجود همه تحریم‌ها و نامردیها در برجام اما در روی میز خود محکم و استوار نشستیم و جهان عالم را مدیریت می‌کنیم.

مسؤول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان اذعان داشت: امروز با درایت رهبری مقام معظم رهبری و شجاعت و ایثار شهید حججی‌ها به فرماندهی سردار سلیمانی طومار داعش خبیث در هم پیچیده شد.

وی با اشاره به اینکه گلپایگان از لحاظ ظرفیت اقتصادی و کشاورزی و صنعت سرآمد شهرهای استان است، بیان کرد: در حال حاضر 89 نماز جمعه در سطح استان برگزار می‌شود که بیشترین ائمه جمعه در استان اصفهان است و به زودی در 10 شهر دیگر نماز جمعه تأسیس می‌شود.

صالحیان ضمن قدردانی از از آیت‌الله محمدی گلپایگانی و آیت‌الله صافی گلپایگانی که نکات مهم را به آیت‌الله طهماسبی بیان کردند، اضافه کرد: آیت‌الله طهماسبی در سالهای گذشته در شهرهای استان اصفهان امام جمعه بوده است.

 

آیت‌الله عبدالنبی نمازی ظهر امروز در آیین معارفه امام جمعه جدید گلپایگان، اظهار داشت: پیروزی تاریخی جبهه مقاومت بر داعش و استکبار جهانی و سربلندی مسلمان و ذلت آنها از دیگر افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: نماز جمعه نعمتی الهی برای امت پیامبر اکرم(ص) است زیرا هر چند در دین پیامبران پیشین نماز بوده ولی نماز جمعه مختص به مسلمان است.

امام جمعه کاشان بیان داشت: خداوند انسان با اراده را بر سر دو راهی قرار می‌دهد که تقوا برگزیند یا سرکشی کند و به همین دلیل نیاز به راهنما وجود دارد تا وی را در صراط مستقیم قرار دهد.

 

وی با بیان اینکه در نظام توحیدی و ولایت فقیه این وظیفه در نماز جمعه تشریح شده است، تأکید کرد: نماز جمعه در هر هفته یک روز و در یک ساعت بر تمام کسانی که عذر شرعی ندارند و در شعاع 12 کیلومتری برگزاری آن برقرار می‌شود واجب است.

نمازی افزود: در طول هفته مردم دنبال کارهای اجرایی و دنیایی هستند و جنبه‌های معنوی انسان کم می‌شود پس همانند گوشی همراه که نیاز به شارژ دارند، مردم با حضور در نماز جمعه از نظر معنوی شارژ می‌شوند.

وی گفت: فلسفه نماز جمعه در شارژ روحی و معنوی مردم شهر است و به این دلیل واجب است که البته بر نوع واجب بودن آن بین فقها بحث وجود دارد.

نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: نماز جمعه سبب اتحاد می‌شود و می‌تواند 90 درصد مشکلات جامعه را از جمله سیاسی، اخلاقی، اجتماعی و اقتصادی را برطرف کند.

وی گفت: تدبیر شورای سیاست‌گذاری نماز جمعه این که نخستین حضور امام جمعه در شهر با دیدار مسؤولان آن شهرستان و در شورای اداری باشد زیرا مسؤولان باید در احیای نماز جمعه پیشگام باشند و بنابراین این جلسه تشریفاتی نیست.

نمازی تأکید کرد: حضور مسؤولان در نماز جمعه دارای دو برکت است که مردم بر متدین بودن مسؤولان اعتقاد پیدا می‌کنند و مسؤولان برای دیگران و جوانان الگو خواهند شد.

وی اذعان کرد: دانشجویان سرمایه و امید آینده کشور هستند و اگر در نماز جمعه شرکت کنند و به آن اعتقاد داشته باشند بسیاری از مشکلات و حتی درگیری‌های سیاسی درون دانشگاه نیز حل می‌شود.

امام جمعه کاشان بیان کرد: اداره کشور تنها با دستگاه‌های امنیتی صورت نمی‌گیرد زیرا پیشرفته‌ترین کشورها در جمع‌آوری اطلاعات و امنیت و ارتش، ناامن‌ترین کشورها هستند به عنوان مثال آمریکا در آمار جنایت و قتل حتی در محیط دانشگاهی و دانش‌آموزی زبان‌زد است.

وی با اشاره به اینکه بشر با سلاح تربیت نمی‌شود بلکه ایمان بشر را تربیت و هدایت می‌کند، تأکید کرد: مسؤولان نظام جمهوری اسلامی باید تلاش کنند که حضور مردم به خصوص جوانان در نماز جمعه بیشتر شود تا مشکلات راحت تر حل شود.

نمازی اذعان کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید نماز عامل باز دارنده از گناه است، پس حضور در نماز جمعه می‌تواند از تهدیدات اخلاقی بکاهد.

وی اظهار داشت: گلپایگان شهر قدیمی، متدین و فقیه‌پرور است و با توجه به عقبه تاریخی آن، نماز جمعه در شهرستان به خصوص در میان جوانان باید توسعه پیدا کند.

 
تعداد بازدید: 531
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal