فرمانداری گلپایگان
خانه
1396/08/17 حضور دکتر علی ربیعی وزیر محترم تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گلپایگان
حضور دکتر علی ربیعی وزیر محترم تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گلپایگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: سهم استان اصفهان در اشتغال فراگیر 700 هزار میلیارد تومان برای 10 هزار اشتغال فراگیر در نظر گرفته شده است.

دکتر علی ربیعی که عصر سه شنبه به منظور بازدید و شرکت در جلسه شورای اداری و کارگروه اشتغال گلپایگان و خوانسار در شهرستان گلپایگان حضور یافت اظهار داشت: امروز طی هشتمین سفر به استان اصفهان به منظور بررسی مسایل مختلف در این منطقه با مسئولین ذیربط استان و شهرستان های غرب استان مسایل مورد بحث، رسیدگی شد.

وی افزود: مواردی که مورد درخواست مدیران بخش های مختلف صنعتی و ... بود در بحث تکنولوژی، مدیریت و تسهیلاتی که گرفته اند و تقاضاهایی که داشتند مورد بررسی قرار گرفت و بنا شد یک کارگروه نسبت به جمع بندی آنها اقدام و موارد را به وزارتخانه و یا از طریق استانداری منعکس کند تا مورد پیگیری قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه به منظور سهم بندی اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر لازم بود آماده سازی آن در شورای کارگروه های اشتغال دو شهرستان ایجاد شود، تصریح کرد: هفته آینده آیین نامه اجرایی اشتغال روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر ابلاغ خواهد شد و در ماه گذشته نیز آیین نامه اشتغال فراگیر ابلاغ شده است.

وی بیان داشت: تلاش ما این است که بتوانیم منابع اشتغال فراگیر را ارزان تر کنیم. البته مطابق برنامه و رسته های اعلام شده این امر صورت خواهد گرفت علاوه بر این سفر امروز به غرب استان اصفهان با برنامه ریزی ساخت یک درمانگاه تأمین اجتماعی در غرب استان و شهرستان خوانسار که عملیات آن طی چندماه آینده آغاز و به زودی برای افتتاح آن به این شهرستان خواهم آمد، همراه است.

وی به بحث گسترش درمان در استان اشاره کرد و افزود: در بازدید امروز بنابر گزارشات اعلام شده از سوی اورژانس اجتماعی، در غرب استان به ویژه در شهرستان های گلپایگان و خوانسار نرخ آسیب های اجتماعی نسبت به سایر نقاط کشور پایین است.

ربیعی با تأکید بر اینکه مقرر شد در راستای اشتغال مددجویان وام های مورد نیاز لحاظ شود، تصریح کرد: دولت با دو رویکرد فقرزدایی و افزایش رفاه اجتماعی وارد عرصه زدودن فقر شدید و رسیدگی به فقر مطلق را مورد نظر دارد که ابعاد مختلف این طرح شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه همچنین مسائل سوءتغذیه مادران و کودکان و مسکن مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: در خصوص ایجاد مسکن با محدودیت مواجه شدیم و در این راستا از خانواده های دو نفر به بالا در شهر و روستا شروع کردیم و در این زمینه مددجویان کمیته امداد نیز عملکرد مناسبی هر چند محدود داشتند ولیکن به لحاظ هدف گذاری صورت گرفته اثربخش بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نزدیک به 10 میلیون نفر حاشیه نشینان شهری بیمه شده و در این راستا خوشبختانه فقر درمان کنترل شده است، گفت: برنامه ای که دولت در سال 1396 اتخاذ کرد بر مبنای آن مستمری مددجویان را 2.3 درصد افزایش داد و در این راستا ترتیبی اتخاذ شد که خانواده های 4 یا 5 نفره مددجو با یارانه حدود 640 هزار تومان در ماه دریافتی خواهند داشت.

وی در پایان تصریح کرد: سعی ما بر این است که برنامه کاهش فقر شدید و محدود کردن فقر مطلق را در بخش های مددجو به حداقل مزد نزدیک کنیم و از طرفی با برنامه اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و متصل کردن اینها به توانمند شدن سالی 20 درصد مددجویان را از چرخه مستمری بگیری خارج کنیم تا بتوانیم به اقشار جدید خدمت رسانی داشته باشیم.

 

حسین فراست فرماندار گلپایگان در جلسه مشترک کارگروه اشتغال شهرستان گلپایگان و خوانسار، که با حضور دکتر ربیعی  وزیر محترم  تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سالن اجتماعات فرمانداری گلپایگان برگزار شد  اظهار داشت: شهرستان گلپایگان مهد علما، فقها و علم است و اکنون دارای 6 مرکز دانشگاهی با حدود 6 هزار دانشجو است.

وی بیان داشت: شرکت توسعه تعاون گلپایگان با هدف استفاده از جاذبه‌های شهرستان با سه هزار سهامدار و 3.5 میلیارد تومان سرمایه در حال اجرای مراحل قانونی برای فعالیت است و هفته گذشته میزبان همایش توسعه شهرستانی بود.

فرماندار گلپایگان گفت: گلپایگان دارای 30 هکتار زمین قابل کشت و 206 هزار تن محصولات دامی و کشاورزی با تنوع 25 محصول است.

وی با بیان اینکه گلپایگان سه شهرک صنعتی دارد که دو شهرک آن دولتی است، افزود: شهرک خصوصی گلپایگان نخستین شهرک در کشور است که به تولید قطعات خودرو می‌پردازد.

فراست گفت: این شهرستان دارای چندین شرکت بزرگ تولید و مونتاژ قطعات خودرو، شرکت‌های متعدد لبنی، شرکت پتروشیمی، شرکت تولید پلیمر، شیرآلات و سنگ‌بری‌ها است.

وی با بیان اینکه معادن رباط سرخ و جاجرود چند سال تعطیل بودند اما چند روزی است که مجددأ شروع به کار کرده، اظهار داشت: شهرستان گلپایگان دارای 27 هزار نفر شاغل است که هفت هزار و 500 نفر در بخش کشاورزی، پنج هزار و 500 نفر در بخش صنعت و 14 هزار نفر در بخش خدمات هستند و اکثر مردم شهرستان به شغل کشاورزی مشغول هستند.

فرماندار گلپایگان با بیان اینکه گلپایگان 2 درصد تولید ناخالص استان را به خود اختصاص داده و 102 تعاونی فعال دارد، گفت: 8 تعاونی مسکن مهر با دو هزار و 500 نفر عضو در این شهرستان وجود دارد که علاوه بر مشکلات ساختاری و اجرایی در سطح کشور، به دلیل عملکرد نامناسب تعدادی از آنها مشکلات فراوانی را برای ادارات و مردم به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه شرکت خودروسازی دیار در واقع یک شرکت مونتاژکار خودروهای چینی است که به 263 کارگر خود مدت 10 ماه است که حقوق پرداخت نکرده، افزود: این شرکت در ابتدا 400 پرسنل داشت که با تعدیل نیرو به 263 کارگر رسیده است.

فراست بیان داشت: شرکت محورکاران کوشا، 10 ماه حقوق کارگران را پرداخت نکرده و 53 نفر نیروی خود را تعدیل کرده است.

وی گفت: شرکت صنعت پژوهان با 70 پرسنل و شرکت ماه پویان موتور با 38 نیروی شاغل، سه ماه حقوق پرداخت نکرده است، شرکت بلبرینگ محور نیز که با کیفیت‌ترین بلبرینگ کشور را تولید می‌کند با واردات بلبرینگ چینی دچار رکود شده است.

وی در پایان با بیان اینکه ورزشگاه کارگران شهرستان به دلیل نبود اعتبارات نیمه کاره مانده و به بهره‌برداری نرسیده است، افزود: 6 کمیسیون کارگری در این مدت برگزار شده است.

آمادگی بیمارستان آیت الله گلپایگانی گوگد برای خدمت رسانی

در ادامه نماینده شهرستان های گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستیابی مجلس و دولت به ایجاد اشتغال و توسعه سرمایه گذاری در بخ شهای مختلف صنعتی که بتواند زمینه بکارگیری نیروهای بیشتر را ایجاد کند، اظهار داشت: مشکلات شهرک های صنعتی و بیکاری در روستاها مجلس را برآن داشت تا با اجازه برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای کارآفرینی اقدام کند.

وی افزود: در راستای ایجاد زمینه های اشتغال و کارآفرینی در دو شهرستان گلپایگان و خوانسار نیز در حال برنامه ریزی هستیم تا بتوانیم این منابع را در جایی سرمایه گذاری کنیم که بتواند در رفع بیکاری تأثیرگذاری مستقیم داشته باشد.

علی بختیار یادآور شد: وجود زیرساخت های مهم در شهرک های صنعتی دو شهر گلپایگان و خوانسار و نیروهای متخصص زبده و آموزش دیده بیانگر آمادگی استفاده از منابع کارآفرینی و سرمایه گذاری را داراست و ما باید درصدد برنامه ریزی برای استفاده مطلوب از این منابع در جای مناسب باشیم.

وی تصریح کرد: با فراهم شدن شرایط سرمایه گذاری در شهرستان های گلپایگان و خوانسار آمادگی برای ایجاد سرمایه گذاری جدید فراهم بوده و می توانیم به سهولت در راستای زمینه های ایجاد اشتغال برنامه ریزی کنیم.

نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس بیان داشت: نظام اجتماعی توسعه یافته که از مدت ها قبل از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد بحث بوده مجلس نیز با اطلاعات واصله نسبت به وضعیت موجود در کشور به ویژه در بحث قشرهای آسیب پذیر آمادگی خود را در راستای کمک به اهداف نظام اجتماعی توسعه یافته اعلام می داریم.

وی با اشاره به وضعیت مراکز درمانی در شهرستان های گلپایگان و خوانسار اظهار داشت: بسیاری از امکانات و نیازهای مراکز درمانی در این دو شهرستان از سوی خیرین و نیکوکاران آماده و مورد بهره برداری قرار می گیرد و با توجه به نیاز منطقه غرب استان به یک مرکز پیش درمانی برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی بیمارستان خیریه حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی گوگد می تواند به عنوان بیمارستان تأمین اجتماعی در راستای خدمات رسانی به بیمه شدگان شهرهای مختلف استان اصفهان و استان های همجوار مورد بهره برداری قرار گیرد

تعداد بازدید: 303
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal