فرمانداری گلپایگان
خانه
1396/08/08 جلسه کمیته سلامت و امنیت غذایی شهروندان در سالن اجتماعات فرمانداری گلپایگان برگزار شد
جلسه کمیته سلامت و امنیت غذایی شهروندان در سالن اجتماعات فرمانداری گلپایگان برگزار شد

محمدرضا توسلی  بخشدار مرکزی درسومین جلسه سلامت و امنیت غذایی شهرستان  که مورخ 96/08/07 درسالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهارداشت: با توجه به سرد شدن فصل سرما امکان شیوع بیماری آنفولانزای پرندگان وجود دارد.

وی افزود: سال گذشته با تمهیدات انجام شده در راستای جلوگیری از بروز بیماری آنفولانزای پرندگان این ویروس مهار شد و امسال نیز بر اساس پیش بینی‌ها باید تمهیدات لازم انجام شود.

در ادامه مسعود غفاری رئیس شبکه دامپزشکی گلپایگان اظهارداشت: در دو ماه گذشته بازرسی از مراکز عرضه فروش مرغ در شهرستان صورت گرفته است.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل استانی رستوران‌ها نباید مرغ را قطعه بندی کنند و باید از مراکز مجاز قطعه‌بندی، مرغ تهیه کنند زیرا آلودگی از منابع تولید به رستوران راه پیدا می‌کند.

رئیس شبکه دامپزشکی گلپایگان تأکید کرد: باید میزان گوشت مرغ مورد نیاز رستوران‌های شهرستان ارزیابی شود تا بر اساس نیاز تهیه شود.

غفاری بیان داشت: سالانه یک هزار قلاده سگ علیه بیماری هاری واکسینه می‌شوندوکنترل سگ‌های ولگرد در دستور کار دامپزشکی است.

در ادامه علی کریمی با اشاره به حمله گرگ وحشی به کشاورزان گلشهری، اظهار داشت: در این حادثه مصدومین واکسینه شدند و مقابله با بیماری هاری حیوانات وحشی در دستور کار شبکه بهداشت ودرمان قرار دارد.

وی با بیان اینکه مکان دفن زباله‌های محل تجمع حیوانات وحشی شده است افزود حیوانات از زباله‌ها به عنوان تغذیه استفاده می‌کنند و همین امرعامل بروز چرخه بیماری هاری است، تصریح کرد: باید برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها تمهیداتی اندیشیده شود.

در ادامه جلسه مباحثی در خصوص بیماری تب مالت ،آنفولانزا و ویروس کرونا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

تعداد بازدید: 182
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal